Перейти до основного вмісту

В рамках реалізації проекту Erasmus+ KA220 «Платформа цифрової дипломатії та інклюзивних досліджень миру для молоді»/ «Digital Diplomacy and Inclusive Peace Studies Platform for  Youth»,  24 жовтня відбулась шоста лекція на тему: «Технологія: загроза чи можливість для майбутнього демократії?/Technology: Threat or Opportunity for the Future of Democracy? » із серії тренінгів для послів дипломатії «Diplomacy Ambassadors Trainings». 

Лектор, доктор Орхан Албайрак (Orhan Albayrak) –доцент кафедри політичних наук та міжнародних відносин Університету Халіч, Туреччина.

1

Професор розпочав свою лекцію з того, що задав запитання до всіх учасників тренінгу, яке було співзвучним з темою.

2

В ході лекції було розкрито та детально проаналізовано:

  • вплив технологій на політику та політичну систему;
     
  • техно-демократію та техно-самодержавство;
     
  • як техногогії можуть бути використані у зміцненні чи контролі демократії
  • важливість відповідального та демократичного використання технологій
3

 Орхан Албайрак акцентував увагу на понятті техно-демократії її визначенні та користі. 

4

Для демонстрації протилежного поняття техно-самодержавства, також проаналізував визначення та негативний вплив.

5

Лектор також вказав на те, що техно-демократія зміцнює демократичні процуси, а техно-автократія у свою чергу, навпаки, зміцнює владу і обмежує свободу.

6

Важливість відповідального використання технологій полягає у збереженні демократичних цінностей за допомогою технологій, адже майбутнє політичних систем під впливом технологій.

7

І на завершення обговорили важливість узгодження технологій з демократичними цілями, переваги та ризики техно-демократії та техно-автократії, заохочення суспільства через відповідальне використання технологій!

8