Перейти до основного вмісту

Проект «Відкриття спільної українсько-польської архітектурної спадщини періоду 1921-1939 рр. на території Волині».

У рамках реалізації проекту «Відкриття спільної українсько-польської архітектурної спадщини періоду 1921-1939 рр. на території Волині», до ЛНТУ приїхали студенти з Польщі, на чолі із професором Міхалом Пшчулковскі.  Впродовж цілого тижня, разом з нашими здобувачами освіти, вони досліджували архітектурну спадщину Волині та відтворювали її на власних замальовках.

Цінність проекту в тому , що міжвоєнний період на Волині дуже важливий, бо в цей час між двома війнами в Європі почався новий виток в архітектурі. Це відмова від декоративізму та складних форм. Тодішні архітектори орієнтуються на те, щоб забезпечити людей найнеобхіднішим – громадськими будівлями і житлом. При цьому, усе це мало бути максимально комфортним, функціональним і з відкритим простором. Такі тенденції дійшли на Волинь вкінці 20-х на початку 30-х років. Тоді були часи Другої Речі Посполитої і велика кількість архітекторів працювали саме тут, прививаючи європейську культуру».

Для студентів-архітекторів складений відповідний маршрут містами, де вони робитимуть швидкі замальовки пам’яток, тобто скетчі. По 10 студентів із обох університетів впродовж тижня відвідають Луцьк, Рівне, Костопіль, Сарни, Ковель, Любомль, Горохів і, водночас, матимуть низку зустрічей із місцевими громадами та істориками для детальнішого вивчення місцевостей.

Проект стартував в жовтні. Так 17 жовтня до Луцька прибули студенти з Польщі, на чолі із професором Зеленогурського університету Міхалом Пшчулковскі, а 23 жовтня в ЛНТУ відбулась виставка скетчів. Крім того, роботи студентів планують оцифрувати і створити електронний альбом для презентацій та розповсюдження. 

Посилання на додаткову інформацію: