Управління ризиками з харчової безпеки в умовах сьогодення

Безпечність харчових продуктів є одним із головних чинників для підтримки життя та зміцнення здоров’я людей. Саме на таку важливу тему 4 грудня 2020 року для здобувачів спеціальності 181 Харчові технології бакалаврського та магістерського рівнів вищої освіти провів лекцію менеджер з якості виробничого відділу ПрАТ «Волиньхолдінг» Роман Войтович.

Лектор наголосив, що гарантією виробництва безпечних харчових продуктів є впровадження системи НАССР (HazardAnalysisandCriticalControlPoint) – системи аналізу ризиків, небезпечних чинників та критичних контрольних точок, яка дає можливість впевнитися, що небезпечні чинники, які можуть вплинути на харчову безпеку на підприємстві, знаходяться під постійним та належним контролем.

Особлива увага була звернута на основні кроки створення НАССР плану на підприємстві, а також на типи ризиків, які необхідно визначати та проаналізувати.

Роман Войтович також розповів про захист продуктів харчування та попередження шахрайства із харчовими продуктами, до якого вдаються деякі виробники з метою здешевлення своєї продукції, та продемонстрував деякі методи розпізнавання сфальсифікованих продуктів, зокрема спецій.

Лекція була змістовна, цікава і в подальшому допоможе студентам у закріпленні знань з дисциплін «Управління якістю харчових продуктів та їх стандартизація» та «Експертиза продовольчих товарів».

Колективом кафедри технологій і обладнання переробних виробництв вже багато років налагоджена тісна співпраця з ПрАТ «Волиньхолдінг». Підприємство надає можливість студентам набувати фахових компетентностей при проходженні виробничих практик, а також є місцем працевлаштування кращих випускників кафедри. На завершення лекції Роман Войтович наголосив на зацікавленості у продовженні співпраці.

Колектив кафедри щиро дякує Роману Войтовичу за презентований цікавий матеріал, а також висловлює подяку проф. Ігорю Дударєву та студентці групи Мм-11 Ірині Лисик за сприяння в організації лекції.

*слайди з лекції Романа Войтовича (ПрАТ «Волиньхолдінг»)

Підготували Ігор Дударєв та Світлана Панасюк