Вихованці секцій МАН при Луцькому НТУ – переможці обласного туру Всеукраїнського конкурсу наукових робіт

Близько 6 років при кафедрі екології та агрономії Луцького НТУ працюють стаціонарні секції Волинського територіального відділення Малої академії наук України (науковий напрям «Науки про Землю).

Серед них: секція «Кліматологія та метеорологія» діє з 2014 р. (керівник – к. геогр. н., доц. Віталіна Федонюк); секція «Геологія» функціонує при кафедрі з 2018 р. (керівник – к. геогр. н., доц. Микола Федонюк); а у 2020 р. розпочато роботу заочно-дистанційної школи МАН з географії (викладач – Микола Федонюк), до онлайн-занять якої залучені слухачі з усієї Волині.

Учні 8-11 класів мають змогу долучитися до наукової підготовки, поглибити свої знання з шкільних дисциплін, започаткувати власний дослідницький проєкт та зорієнтуватися з вибором майбутньої освітньої траєкторії при вступі до вишу.

Найважливіша подія року в Малій академії наук – це проведення чергових етапів Всеукраїнського конкурсу – захисту наукових робіт слухачів. Конкурс в цьому році проходив у незвичному онлайн-форматі, учасники виступали з постерними доповідями, брали участь у відеоконференціях та наукових диспутах.

19 лютого 2021 р. було оголошено результати ІІ (обласного) етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту наукових робіт учнів – слухачів МАН України та визначено, хто з юних науковців буде представляти нашу область на ІІІ, заключному етапі конкурсу в м. Києві.

Чотири призові місця здобули вихованці наших секцій на цьому науковому змаганні у відділенні «Науки про Землю»:

1 місце в секції «Географія та ландшафтознавство» – Семенюк Мілана, 9 клас, НВК «ЗОШ І-ІІІ ступеня №1 – гімназія ім. В. Газіна» смт. Ратне – слухачка заочно-дистанційної школи з географії, науковий керівник Федонюк М.А.;

1 місце в секції «Геологія, геохімія та мінералогія» – Ланцева Катерина, 9 клас, Луцький НВК № 9, слухачка секції «Геологія», науковий керівник Федонюк М.А.;

1 місце в секції «Кліматологія та метеорологія» - Роїк Іоанна (фото 1), 10 клас, Княгининівський ліцей Волинської обласної ради, слухачка секції «Кліматологія та метеорологія», науковий керівник Федонюк В.В.;

2 місце в секції «Кліматологія та метеорологія» - Гусар Олександра (фото 2), 10 клас, КЗ «Луцький НВК № 21 імені Михайла Кравчука, слухачка секції «Кліматологія та метеорологія», науковий керівник Федонюк В.В.

Вітаємо учнів та їх наукових керівників, чекаємо за кілька років здібних вихованців МАН в лавах студентів нашого університету!

З оприлюдненими результатами конкурсу-захисту можна ознайомитися за посиланням: http://vvman.lutsk.ua/file/2021/pr/8.pdf