Проєкт «Ініціатива академічної доброчесності та якості освіти» (Academic Integrity and Quality Initiative – Academic IQ), що реалізується Американськими Радами з міжнародної освіти за сприяння Посольства США в Україні (Відділу преси, освіти та культури), Міністерства освіти і науки України та Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти, має на меті об’єднати професійну спільноту освітян для обміну досвідом та співпраці задля інституціоналізації принципів академічної доброчесності в системи середньої та вищої освіти України.
Протягом 2020-2022 років команда Проєкту спільно з національними та міжнародними експертами:
– надаватиме свою підтримку 60 відібраним університетам задля створення ефективної моделі внутрішнього моніторингу якості освіти та впровадження принципів академічної доброчесності;
– працюватиме над розвитком спроможностей Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти (НАЗЯВО) та розробкою єдиного системного підходу для реалізації законодавчих ініціатив та вимог щодо академічної доброчесності в університетах;
– надаватиме українським освітянам рекомендації та навчання з розвитку та упровадження сучасних методик викладання, практик перегляду та адаптації навчальних програм, що забезпечуватимуть дотримання академічної доброчесності у системі середньої освіти України.
Місія Проєкту
Підсилення спроможностей освітньої системи на засадах і принципах академічної доброчесності та якості освіти в Україні.
Візія
Системні зміни в українській освіті, від яких виграють всі учасники академічного процесу – студенти та учні, викладачі та вчителі, університети та школи.
Початку проєкту Academic IQ передували успішне адміністрування Американськими Радами Проєкту сприяння академічній доброчесності в Україні – SAIUP (2016-2019) та Проєкту формування академічної доброчесності в школах – SAISS (2017-2019).
Джерело інформації: Academic IQ
Дізнатись більше:
Проєкт сприяння академічній доброчесності в Україні – SAIUP.
Проєкт формування академічної доброчесності в школі – SAISS.
Проректор з науково-педагогічної роботи, доктор педагогічних наук, професор, Ковальчук Олена Сергіївна, пройшла тендерний відбір для участі в програмі “Академія лідерства з інтернаціоналізації” ("Internationalization Leadership Academy") EducationUSA , яка покликана об’єднати українських та американських викладачів університетів, а також їх студентів за допомогою віртуальних навчальних технологій.
Термін дії проекту 15.01.2020–01.03.2021.
Таким чином, Луцький національний технічний університет увійшов у 20- ку кращих українських університетів – учасників проєкту. Проєкт передбачає залучення до програми віртуальної академічної мобільності Державного університету Нью Йорку - State University of New Yourk (SUNY), зокрема, тісну співпрацю з SUNY COIL Center - лідером у сфері Globally Networked Learning (GNL). У рамках цієї програми відбудеться навчання щодо створення модулів віртуального обміну за допомогою інноваційної навчальної моделі COIL (Collaborative Online International Learning), що була розроблена для впровадження стратегій інтернаціоналізації та застосовується викладачами у багатьох країнах світу.
Представники SUNY COIL Center поділяться з учасниками проєкту найновішими напрацюваннями та досвідом щодо створення модулів віртуального обміну, а також допоможуть у пошуку партнерів з американських університетів та коледжів серед викладачів, що входять у професійну мережу SUNY COIL Center. Це одна з провідних міжнародних організацій, орієнтована на нову галузь глобального мережевого навчання (GNL), в якій використовується методологія викладання та навчання, яка забезпечує інноваційні економічно ефективні стратегії інтернаціоналізації.
Першим кроком реалізації програми стане проходження тижневого онлайн воркшопу щодо ознайомлення з Collaborative Online International Learning. Семінар "Основи COIL" був проведений Джейн МакКолі з Центру спільного онлайн-навчання SUNY (COIL) 16 листопада 2020 р. Очікуємо на продуктивну співпрацю у рамках цієї програми.
З 2014 р. в Україні здійснюється комплексна реформа місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні на засадах децентралізації. Міжнародна спільнота послідовно підтримує цю реформу і виділяє значні ресурси на її впровадження по всій території країни.
Одним з інструментів такої координації стала створена при Міністерстві у 2017 р. Рада донорів з питань децентралізації в Україні. Вже з 01.07.2016-31.03.2021 Луцький НТУ працюють на цим проектом під керівництвом координатора Малиновського В.Я.
Донором програми є Агентство США з міжнародного розвитку USAID (ПУЛЬС).
Виконавець – Всеукраїнська асоціація органів місцевого самоврядування Асоціація міст України (АМУ) за участі 24 регіональних відділень АМУ.
Мета проекту – «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС) спрямований на створення сприятливого середовища для впровадження децентралізаційної реформи в Україні, зміцнення місцевого самоврядування, поглиблення демократичних процесів розвитку територіальних громад та стабільності держави.
Компонент 1. Формування правового поля децентралізаційної реформи
Компонент 2. Збільшення ресурсів місцевого самоврядування
Компонент 3.Посилення спроможності учасників реформи
ПУЛЬС працює у 24 областях України. Проект підтримує роботу галузевих консультантів: з бюджетних питань, з юридичних питань, з питань комунікацій. Крім того, підтримує 6 хабів з місцевого економічного розвитку, діяльність яких поширюється на всі області.
СФЕРИ ДІЯЛЬНОСТІ ПРОЕКТУ:
Ресурсні:
Сервісні:
Спеціальна тема: об’єднані територіальні громади
Заходи проекту: