Політехнічний Інститут Браганси (Португалія) уже протягом кількох років є надійним партнером для ЛНТУ. Впродовж цього часу, нам вдалося вибудувати міцні дружні відносини, реалізувати низку перспективних напрацювань і встановити стійку співпрацю.

Надзвичайно приємно і цінно відчувати підтримку наших партнерів у часи військового протистояння російській агресії. Відчуваємо підтримку не лише на словах, але й у реальних справах, які здійснюють закордонні колеги із щирим прагненням допомогти.

Про те, як Португалія підтримує Україну, ділиться студентка ЛНТУ спеціальності будівництво та цивільна інженерія, яка нині перебуває на навчанні за програмою подвійного диплому в IPB Тетяна Корінь:

«Політехнічний Інститут Браганси і викладачі дуже лояльно ставляться до українців, тож максимально підтримують нашу державу у складні часи. Президент IPB та директор курсу згуртували студентів з України, які навчаються тут та пропонували нам  свою допомогу, запитували чи потрібна хоча б якась підтримка нашій сім’ї чи друзям. Крім того, у разі потреби, пропонують і матеріальну допомогу».

Викладачі, додає дівчина, з неабиякою турботою розпитують про ситуацію в Україні, стан справ у наших містах та активно беруть участь в акціях підтримки.

«Декілька днів тому ми зробили акцію на підтримку України, де був присутній Президент IPB та адміністрація закладу, викладачі та іноземні студенти. Ми поставили свічки за мир в Україні, заспівали пісні та на різних мовах виголосили фразу «Мир без переможців і переможених», - розповідає Тетяна Корінь.

Наша студентка також є волонтером у місті Порто, де зараз небайдужі люди працюють над збором необхідних речей, предметів побуту, медикаментів та харчування для українців. Кілька машин із допомогою, зібраної в університеті, уже були відправлені до нашої країни. Крім того, керівництво університету працює над створенням відповідної програми для того, щоб студенти з українських ЗВО могли приїхати на навчання в університет Браганси на безкоштовній основі, а викладачі зі знанням англійської мови могли б працювати в IPB.

Ілона Карпюк, відділ іміджу та промоції