Перейти до основного вмісту

 Традиційно, в кінці червня на кафедрі агрономії Луцького НТУ, відбулись захисти випускних робіт бакалаврів з агрономії. Чим жили, як досліджували, про що доповідали сьогоднішні фахівці агрономи та про майбутні плани.
 Тематика робіт була досить широкою: вивчали,  аналізували та досліджували технології вирощування культур, пропонували їх удосконалювати, оптимізували сівозміни, проектували ґрунтозахисні системи та рекультиваційні заходи, біологізували системи удобрення, експериментували з різними видами органічних добрив та нетрадиційних ресурсів, закладали польові експериментальні ділянки з вивчення целюлозо-активної мікрофлори та модифікували лабораторні методи агрохімічних та мікробіологічних досліджень.

фотофото


 В заключному виступі голови ДЕК, директора Поліської дослідної станції ННЦ «Інститут ґрунтознавства та агрохімії ім. О.Н. Соколовського», Володимира Гаврилюка було відмічено, що  в порівнянні з минулими роками, понад 60% випускних робіт містили компоненти практичного дослідження, що безперечно пов’язано з розширенням технологічних можливостей кафедри, а саме організацією на факультеті лабораторії агрохімічних та ґрунтознавчих досліджень. 


 У випускних роботах виконаних під керівництвом професора Анатолія Шворака та доцента Миколи Зінчука студенти провели визначення показників гумусу, елементів живлення, кислотності в ґрунтах та запропонували технологічні рішення для покращення угідь в Берестечківській громаді, ТОВ «Волинь Агро» та ТОВ «Волинь Нова». Фізико-хімічні лабораторні дослідження проведені здобувачами у ферментованих та рідких органічних добривах під керівництвом доцента Ігора Мерленка, аналіз тепличних субстратів у вегетаційному досліді – під керівництвом доцента Марії Августинович. 
Окремо відмічено новий напрямок випробувань – мікробіологічної активності та целюлазної ферментативності, виконаний здобувачами під керівництвом старшого викладача Світлани Дяків з презентованою розробкою рекомендацій для покращення оздоблювально-ландшафтних агроекосистем м.Луцька. І оскільки агрономічна наука активно освоює нові напрямки, в тому числі міських агроекосистем, то головою ДЕКу рекомендовано прикласти зусиль для розвитку технічних можливостей кафедри мікробіологічного спрямування.

фото

 

фотофотофото

 За результатами захистів та обговорення освітньої програми, акцентовано увагу на тому, що агрономія вийшла на новий складний науковоємкий рівень, а тому весь технологічний цикл діяльності агронома пов’язаний з лабораторними дослідженнями – від якісного складу ґрунтів та добрив до аналізу показників сільськогосподарської продукції. 
Проте, крім фізичних та агрохімічних показників, неймовірно важливим є володіння інформацією про стан мікробіому полів, посівів, субстратів, теплиць, газонів,  складів та зерносховищ, оскільки саме мікроорганізми є причиною інфекцій,  хвороб, позитивних та негативних процесів у формуванні родючості ґрунтів. Тому, рекомендовано плани кафедри   зосередити на створенні «Сільськогосподарської мікробіологічної лабораторії», яка суттєво доповнить лабораторно-аналітичний комплекс факультету і дозволить забезпечити вищий рівень підготовки не лише фахівців з агрономії, а й екологів, спеціалістів лісового господарства, а також агроінженерів, оскільки на сьогодні не повністю вирішені технічні питання внесення біопрепаратів, осадів метатенків, мулів та тваринницьких стоків.


Завідувач кафедри агрономії Микола Зінчук
Секретар ДЕК Марія Августинович