Перейти до основного вмісту

25 травня 2023 року в низці середніх шкіл Вінницької, Волинської, Львівської та Сумської областей відбудуться зустрічі, в межах яких представники закладів вищої освіти поспілкуються зі старшокласниками про академічну доброчесність та відкриту науку. 

Луцький національний технічний університет є партнером Консорціуму проекту і запрошує всіх зацікавлених. 

На додачу до цього, 25 травня о 14:00 буде організоване пряме включення з учасниками української антарктичної експедиції, які розкажуть про роботу науковців на станції «Академік Вернадський» та чому відкрита наука важлива у їхній роботі. 

Оптіма

Зустріч з полярниками буде транслюватися наживо на сторінці проєкту OPTIMA у Facebook, її зможуть переглянути усі бажаючі та поставити свої питання в чаті https://www.facebook.com/events/2056122601386337

Сьогодні успіх України залежить від успіху кожного громадянина і навпаки. Наш спільний успіх повинен базуватися на довірі й широкому застосуванні технологій та інновацій в економіці та суспільстві. Довіра має бути як на персональному (до колег, партнерів, вчителів, наставників), так і на інституційному рівні (до державних інституцій, силових структур, закладів освіти). Таку довіру можна збудувати лише на основі відкритості та доброчесності.

Технологічна економіка потребує достатньої кількості кваліфікованих фахівців. Лише академічне середовище може забезпечити одночасний розвиток відкритості та доброчесності, і здобуття кваліфікації. Сильна освіта і наука – це нова технологічна економіка та успіх України. Приміром, німецьке та японське економічне диво у повоєнні роки базувалося на великому внеску в освіту і науку, та на довірі до державних інституцій.

Саме тому на зустрічі ми обговоримо академічну доброчесність – «угоду» між усіма учасниками академічного середовища про дотримання засадничих цінностей (таких як чесність, довіра, справедливість, повага, відповідальність, відвага), що забезпечує якість освітнього процесу та наукових досліджень. Також поспілкуємось про відкриту науку – прозорі та доступні знання, які поширюються та розвиваються за допомогою інформаційно-комунікаційних технологій.

Захід відбудетсья в межах міжнародного проєкту OPTIMA («Open Practices, Transparency and Integrity for Modern Academia»), назву якого можна перекласти як «Відкриті практики, прозорість та доброчесність для сучасної вищої школи».

Проєкт фінансуєтсья Європейським союзом та має на меті впровадження ідей та практик Відкритої науки в Україні з метою покращення якості освітніх послуг.