Перейти до основного вмісту

Акредитація, фінансування та нові завдання: розширене засідання ректорату у Луцькому НТУ

У Луцькому національному технічному університеті відбулося щотижневе засідання ректорату, під головуванням в.о. ректора ЗВО Петра Савчука. Цього разу воно тривало у розширеному форматі, за участю завідувачів кафедр, на платформі Microsoft Teams.

Розпочалася нарада із приємної новини, а саме щодо успішної акредитації 12 освітніх програм, шість з яких – на 5 років.

«Сьогодні відбулося засідання НАЗЯВО. Ми успішно акредитували усі 12 освітніх програм, з них 6 – на 5 років. Були певні хвилювання, але все врегулювалося, ми результативно поспілкувалися, тому турбуватися немає причин. Дякую усім, хто долучався до акредитації», - наголосив Петро Савчук.

Тепер, за словами в.о. ректора, в університеті розпочинається новий сезон щодо ліцензування: «Ми уже поцікавилися як подавати нові пакети документів на ліцензування, знаємо, що будуть нові правила. Тому прошу завідувачів кафедр і деканів звернути на це питання увагу, співпрацювати з відділом акредитації та ліцензування, щоб на жовтень уже були готові перші ліцензійні справи».

Актуальним для вступників нині є питання державних місць. Так, поки Луцький НТУ не отримав додаткових місць держзамовлення, втім підсумки із цього питання будуть підведені 24 вересня, а тому ситуація, запевняє Петро Савчук, може змінитися.

Приємністю для факультетів та кафедр стало повідомлення про виділення по 500 тисяч гривень на кожен факультет задля підсилення якості освітнього процесу. Отож гарант, завідувач кафедри та декан факультету займатимуться розподілом коштів на поточний рік впродовж вересня-жовтня. Вони повинні проаналізувати потребу та подати пропозиції на експертну оцінку, яку проведуть проректори. Процес розподілу має завершитися до листопада, аби з 1 січня 2021 року провести закупівлю через «Прозоро» і якомога швидше встановити відповідне обладнання.  

«Це не закупівля дріб’язкових речей, а те, що якісно впливатиме на освітній процес», - наголосив Петро Савчук.

Крім того, на засіданні зачепили тему конкурсу наукових робіт, що передбачає загальне фінансування у розмірі 4 мільйонів гривень.

«Цьогоріч ми вдало провели перший конкурс, в результаті якого уже 5 проектів успішно реалізовуються й триває стадія закупівель. Нові проекти вступлять у фазу виконання з 1 січня. Пріоритетними будуть проекти, які матимуть у перспективі комерційну складову та можливість надання послуг для отримання додаткових надходжень», - зауважує в.о.ректора.

Своєю чергою, про особливості акредитації та ліцензування доповіла проректор із науково-педагогічної роботи Оксана Ляшенко. Вона ж акцентувала увагу на зміні розкладу навчання в умовах адаптивного карантину. Йдеться про низку вимог МОНУ, зокрема, щодо скорочення занять до 60 хвилин та збільшення часу перерви для можливості провітрювання та санітарної обробки аудиторій. Оксана Ляшенко наголосила на важливості дотримання усіх санітарних вимог і запевнила у створенні умов щодо готовності у будь-який момент, за необхідності, перейти у дистанційний режим.

Проректор з НПР Сергій Шимчук розповів про продовження термінів захисту по аспірантурі та поінформував про конкурси молодих вчених, зокрема на отримання стипендії Кабміну.

Олена Ковальчук, проректор з НПР, повідомила про початок онлайн стажування для студентів Луцького НТУ від компанії «APOLLO», яке розпочнеться 12 вересня. Тематика занять: ведення сільського господарства в країнах Східної Європи. За словами проректорки, це актуальна тематика для подальшого студентського дослідження та дипломних робіт. На завершення стажування, учасники отримають відповідні сертифікати.  

Про підготовку нових концепцій та внесення змін в уже існуючі, повідомила проректор з НПР Валентина Ткачук. Мова, зокрема, йде про концепції національно-патріотичного виховання студентів, організацію фізичного виховання, іміджевої політики тощо. Вона також закликала колег до співпраці у формуванні академічного календаря із планом заходів, у тому числі для інформування зовнішніх партнерів та створення сторінок факультетів у соцмережах.

Про забезпечення працівників та студентів засобами захисту прозвітував керівник інфраструктурного відділу Андрій Щерба.

Нагадаємо, що 12-13 вересня лучани та гості міста відзначатимуть 935-у річницю Луцька, а тому закликаємо долучитися до святкування. Водночас, 12 вересня о 13:00 відбудеться ІТ-велопробіг до Міжнародного дня програміста. Заїзд стартуватиме від корпусу №2 на вул.. Потебні, 56. Пункт призначення: с.Промінь, пам’ятна стела Воїнам УПА.  

Ілона Карпюк, інформаційний відділ Луцького НТУ