В ЛНТУ активно реалізовується комплексний план заходів з антикорупційної діяльності. Для того, аби роз’яснити та нагадати здобувачам освіти та працівникам ЗВО про відповідальність за протиправні дії, пов’язані з корупцією, в університеті повсякчас влаштовують тематичні зустрічі, лекції та тренінги.

Прокуратура

Цього разу до ЛНТУ запросили прокурора відділу забезпечення діяльності у сфері запобігання та протидії корупції Волинської обласної прокуратури Надію Артиш.

Привітала гостю у стінах ЛНТУ перший проректор Надія Ковальчук, наголосивши на важливості недопущення будь-яких проявів корупції як у закладах освіти, так і у всіх сферах життєдіяльності: «Якщо кожен з нас зміниться - зміниться наше суспільство».

ПрокуратураПрокуратура

Згодом із промовою виступила в.о. завідувача кафедри права ЛНТУ Вікторія Аніщук: «У своїй діяльності наш університет розуміє важливість боротьби з корупцією, у будь-яких її проявах. У зв’язку з цим, прийнята антикорупційна програма, яка проголошує, що ректор, усі уповноважені особи та усі працівники керуються вимогами боротьби з будь-якими проявами корупції та принципами нульової толерантності. Наша кафедра готує здобувачів у сфері права, тож ми як ніхто добре знаємо, що юристи повинні боротися з корупцією. Ні розбудова демократичної держави, ні побудова сильної ринкової економіки не відбудеться без подолання корупції у всіх ланках. Підтвердженням цього є наш захід».

ПрокуратураПрокуратураПрокуратура

Своєю чергою, Надія Артиш зазначила, що основними у її діяльності є питання декларування, конфлікту інтересів та отримання подарунків. Прокурор розповіла студентам та працівникам ЛНТУ про види відповідальності, зокрема, адміністративної та кримінальної і наголосила: «Усе, що пов’язане зі зловживанням впливом, наданням особливих пільг чи переваг, отриманням чи наданням неправомірної вигоди – є кримінальним правопорушенням. Сьогодні навіть просто пропозиція може слугувати підставою для відповідальності».

ПрокуратураПрокуратураПрокуратура

Отож лектор розповіла детальніше про поняття корупції, зупинилася на питанні декларування доходів, різновидах «дозволених» та «недозволених» подарунків, надала розʼяснення щодо відповідальності за протиправні дії повʼязані з корупцією, одержанням неправомірної вигоди та зловживанням посадовим становищем.

ПрокуратураПрокуратураПрокуратура

Окрім того, про антикорупційну діяльність в ЛНТУ розповів уповноважений з цього напряму, ініціатор заходу Сергій Зицик. Він поінформував присутніх щодо особливостей реалізації відповідної програми заходів у ЗВО, закликав звертатися усіх, хто потребує підтримки, поради чи відповідного реагування на певні правопорушення і нагадав про скриньку довіри, яка завжди доступна для студентів.

ПрокуратураПрокуратураПрокуратураПрокуратура