Аспірант кафедри матеріалознавства, що на факультеті митної справи, матеріалів та технологій, Сергій Янчук отримав стипендію від міжнародної програми Prom. Молодий науковець зможе проводити дослідження власного унікального матеріалу у Краківській політехніці.

стипендіат

Сергій Янчук розповідає, що Prom – це престижна міжнародна програма обміну студентами та науковцями. Представивши власні напрацювання, йому вдалося здобути стипендію від програми для подальшої дослідницької діяльності у Польщі.

«Я перебуватиму у Краківській політехніці два тижні і впродовж цього часу займатимусь дослідженнями та роботою над матеріалами, які я створив», - каже аспірант.

Об’єктом дослідження є біокомпозит, який має усі шанси замінити ДСП та, за своїми властивостями, здобути перспективні позиції на ринку вторинної сировини, зокрема у меблебудуванні та інших сферах.

«Це зараз дуже актуальна тема. Біокомпозит складається з кісткового клею та деревного борошна, які потім пресуються в спеціальні форми та запікаються за певними режимами. З цього матеріалу можна виготовляти, наприклад, меблі. Якщо міцність звичайної ДСП дошки становить 17 мегапаскаль, то в моїх зразках показник сягає 30 мегапаскаль, тобто в 2 рази більше», - розповідає стипендіат.

У Кракові Сергій Янчук досліджуватиме біодеградабельність свого матеріалу, тобто за яких природних умов він буде розкладатися і за скільки часу, адже він також підлягає подальшій переробці.

На разі, каже аспірант, результати дослідження стануть основою його аспірантської роботи та наукових публікацій, а у подальших планах – напрацювання варіантів застосування матеріалу у різних сферах.

«По суті, моїм матеріалом можна замінити ДСП, бо він вважається вторинною сировиною. Деревне борошно - це звичайна подрібнена стружка, її є багато, також кістковий клей має відносно не дорогу ціну, тому за матеріалом та його дослідженнями перспектива є. Сподіваюся, що результати будуть плідними і ми зможемо показати наукові досягнення та гідно представити ЛНТУ», - резюмує Сергій Янчук.

Ілона Карпюк, відділ іміджу та промоції