06.12.23 року молоді вчені ЛНТУ запросили у гості Петра Антипа - українського скульптора, маляра, графіка, письменника, заслуженого художника України.

До заходу долучилися науково-педагогічні представники університету, студенти різних спеціальностей - від архітекторів та дизайнерів до студентів зі спеціальності «транспортні технології», а також учні-митці з Луцька та прилеглих територій.

ХудожникХудожник

З вітальним словом виступив Павло Мазилюк, голова ради молодих учених, який розповів про захід, представив Петра Антипа та пояснив, чому організовується захід із цим спікером, лектором.

«З Петром Антипом ми познайомились під час екскурсії для студентів у будинку сучасного мистецтва. Спочатку бачили людину-митця, яка малювала щось на землі, а потім побачили, що на стіні висить картина, яку хочуть визнати найбільшою картиною світу. Це зацікавило нас, і ми спустилися до митця, щоб з ним поспілкуватись. Розмова була довгою, питань багато: про роботу, найбільшу картину світу і про архітектуру. Таким чином, відбулося наше знайомство. Пізніше студенти попросили організувати зустріч з ним в університеті. Хотіли більше поговорити про архітектуру та побачити його роботи. На запит студентів і за власним бажанням та баченням ми запросили у гості Петра Антипа», - розповів Павло Мазилюк.

ХудожникХудожникХудожник

Петро Антип розповів про свій життєвий шлях, як працював, чим надихався та що потрібно знати студенту архітектору та дизайнеру, який хоче розвиватися та досягати чогось у житті.

В першій частині виступу також були оголошені вислови, які занотували і студенти: «Без історії не буде майбутнього», «Художники керують світом», «Все, що ми бачимо навколо нас, створили архітектори», «Поєднання різного це і є архітектура», «Без науки не буває справжнього мистецтва», «Малюнок - це основа всього», «Бути художником легко, просто треба народитися» та багато інших.

На дошці за допомогою крейди Петро Антип показав, як створюються малюнки та продемонстрував простий приклад створення дизайнерської лампи.

ХудожникХудожникХудожникХудожник

«У другій частині виступу Антип презентував лекцію на тему: «Сила мистецтва: взаємодія форм та простору у створенні емоційно-заряджених середовищ». Він розповів про вибрані архітектурні форми, показав свої роботи та пояснив їх особливості. Також розповів, як такі роботи впливають на навколишнє середовище.

ХудожникХудожникХудожникХудожникХудожникХудожникХудожник

У завершальній частині відбулася жива дискусія між викладачами, студентами та Петром Антипом. Говорили про Луцьк, про відкритість наших пішохідних алей, про фонтани та їхнє місце у сучасних композиціях, а також про подальшу співпрацю художника із Луцьким національним технічним університетом», - розповів для новин ЛНТУ Павло Мазилюк.

Голова Ради молодих вчених ЛНТУ Павло Мазилюк