Декан із багаторічним стажем, кандидат технічних наук, доцент Євген Олександрович Філіпчук урочисто передав власний автобіографічний роман адміністрації та колективу ЛНТУ. Його книга нещодавно побачила світ і вирізняється вона унікальним змістом, який був зафіксований у Книзі рекордів України.

Євген Олександрович стояв у витоків нашого університету і виховав не одне покоління молодих спеціалістів. Торік, у свої 82 роки, він отримав звання рекордсмена України, а нині реалізував давню мрію, опублікувавши книгу «Нехай розкажуть листи…»

книгакнига

«Основна частина автобіографічного роману «Нехай розкажуть листи…» - це видруки та фотокопії з оригіналів листів 60-річної давності, написаних автором та його, світлої пам’яті, майбутньою дружиною Ольгою впродовж трьох років листування»,- йдеться в анотації до книги.

Три роки листування – це три частини твору. Молоді автори своїм життям у вірності та любові підтвердили, що днем народження подружжя є щастя духовного одруження. Запропонували свій оригінальний варіант відповіді на запитання: «Що таке любов?». Кількість та зміст листів визнано унікальним досягненням, що 1 грудня 2021 року зареєстровано у «Книзі рекордів України в категорії «Сімейне виховання».

«Твір написаний з гумором, у легкому популярному варіанті. Це робить його доступним для широкого кола читачів, зокрема й для старших школярів та студентів», - зазначає автор.

книгакнигакнига

Видання широко ілюстроване любительськими світлинами та фотодокументами з тих далеких часів.

Загалом, протягом одного навчального року Євгеном Олександровичем та його, на той час, майбутньою дружиною Ольгою, було написано 102 листи, де на 427 сторінках рукописного тексту 781 раз використовується слово «любов», що зафіксовано в автобіографічному романі «Нехай розкажуть листи…». Унікальне листування тривало з 1959 по 1962 роки та поєднувало закоханих людей на відстані двох міст Нововолинськ – Харків.

Відтепер примірник книги знаходиться у вільному доступі у бібліотеці ЛНТУ. Окрім того, автор анонсує урочисту презентацію роману на широкий загал, який відбудеться невдовзі.

книгакнига

Цікаво, що у художньому оформленні обкладинки відтворено символ роман – валізку (35х50 см) – незамінну супутницю студента впродовж  п’яти років навчання у Харкові. Вона й дотепер зберігається у родині. Крім того, у книзі містяться оригінали тогочасних поштових конвертів, листів, листівок, телеграм.

Варто додати, що книга видана коштом автора, за підтримки Луцького національного технічного університету, Луцького ліцею №2, ТОВ «Волинь-Агро», друкарні «Волиньполіграф» та родини автора. Більше того, 10% суми, одержаної за кожну книжку накладу, спрямовані на спорудження храму Холмської ікони Божої Матері ПЦУ в місті Луцьку.