Перейти до основного вмісту

Актуальні питання забезпечення безпеки студентів, готовність укриттів та особливості проведення практичних інструктажів за правилами поведінки під час оголошення повітряної тривоги, особливості організації і проведення навчальних занять в умовах воєнного стану розглянули на виховній годині для першокурсників факультету цифрових, освітніх та соціальних технологій 15 вересня 2022 року. 

У своєму виступі декан факультету Галина Герасимчук зупинилася на особливостях факультету, організації навчальної і виховної роботи в умовах воєнного стану і наголосила на тому, що всі за свою безпеку повинні пам’ятати. Звернула особливу увагу на виконанні і дотриманні рекомендацій щодо дій під час сигналу «Повітряна тривога». Війна – це виклик для всіх нас, для університету, науково-педагогічних працівників та студентів. Тому дуже важливо навчитись правил поведінки в умовах воєнного стану, тобто під час повітряних тривог, поводження з вибухонебезпечними предметами, першої медичної допомоги тощо.

ФЦОСТФЦОСТ

Саме від умінь та навичок учасників освітнього процесу в надзвичайних ситуаціях залежить їхнє життя та здоров’я, а також тих людей, котрі в цей час знаходяться поруч.

Тож як діяти у разі надзвичайної ситуації, що треба знати, щоб зберегти своє життя, життя рідних і близьких, не розгубитися у разі надзвичайної ситуації розповів запрошений гість - Цивковський Олександр Степанович, викладач Маріупольських територіальних курсів цивільного захисту та безпеки життєдіяльності, нині викладач навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Волинської області.

ФЦОСТФЦОСТ

На реальних прикладах свого перебування під час військових дій в м. Маріуполь, Олександр Степанович розповів про правила поведінки при загрозі артилерійських, ракетних обстрілів, правилах поводження в навчальних, торгових, лікувальних і інших закладах під час тривог, на вулиці, в транспорті, а також про особливості укриття населення в захисних спорудах.

Студенти, розуміючи  всю важливість цієї теми, брали активну участь в обговоренні питань безпеки.

Такий захід став початком не лише навчального процесу, але і надав можливість усім першокурсникам побачити, як і чим живе факультет, його складові кафедри, познайомитися ближче з освітнім середовищем.

ФЦОСТФЦОСТ

Галина Герасимчук, декан факультету

цифрових, освітніх та соціальних технологій ЛНТУ