Перейти до основного вмісту

Безцінний скарб Лесі Українки: студенти Луцького НТУ провели тематичний захід

Сьогодні Україна відзначає знаменну дату – 150 років з Дня народження видатної поетеси, драматурга, громадської діячки, просвітительки, педагога Лесі Українки. Цю незламну і геніальну жінку згадує увесь світ і не лише український народ, адже вона залишила працю про життя і для життя. Її твори пронизані любов’ю і журбою, невимушеним повчанням для дітей і наукою для дорослих.

Сьогодні згадували її і ми: студенти Луцького НТУ, факультету цифрових, освітніх та соціальних технологій, груп ПС-11, ПО-11, та ІФ-11. Пишатися тим, що ми нащадки рідної землі, діти своєї нації, майбутнє України - це наш обов’язок як українців і гідних людей. Крім прав, потрібно згадувати і обов’язки: обов’язки перед народом, перед історією, перед університетом, – наголосила декан факультету Галина Герасимчук, яка завітала на заняття, аби розділити з кожним студентом і викладачами цю знаменну подію.

Студенти із захопленням розповідали про життя поетеси, її родину, боротьбу за життя, а також, що найголовніше, у рамках дисципліни «Педагогіка» розкрили її педагогічну діяльність: проблеми освіти і виховання, методи навчання, традиції розумної любові батьків до дітей, становлення жінки-матері як основного джерела формування особистості дитини, питання освіти дорослих. Згадали також різні визначні події, пов’язані із Лесею Українкою; дізналися багато цікавих, раніше невідомих фактів; провели вікторину «Лесині стежини», переглянули документальний фільм Богдана Голені «Леся Українка».

Студенти пригадали і той факт, що без Волині неможливо оцінювати Лесю Українку; неможливо не згадати про її любов до цієї землі, до кожного озера, в якому живе Водяник, до кожного таємничого лісу, в якому десь босоніж біжить уквітчана Мавка в зеленому платті, до кожного гаю, до кожного солов’я. Цю любов Леся пронесла через усе своє життя і передала нам як безцінний скарб. 

                                                                              Вікторія Мельник, ст. гр. ПС-11,

                                                                              Лілія Потапюк, доцент кафедри СТГ.