Черемський природний заповідник – особливе місце на Маневиччині. Тисячі гектарів, що полонять серце неймовірною поліською красою, м’яким мохом встелена земля, усюди розкидані ягідні культури, болото досхочу напуває рідкісні рослини, а сонце, пробиваючись крізь височінь листяних та хвойних дерев-велетнів, намагається обігріти тутешніх мешканців – володарів лісу.

заповідник

Саме у такому місці свої професійні навички здобувають студенти кафедри екології та агрономії ЛНТУ. До Черемського заповідника згуртованою командою прибули здобувачі 1 та 4 курсів і студенти 1 курсу магістратури, на чолі зі своїми викладачами.

«Для еколога це взагалі територія материнської природи, територія багата на червонокнижні види, яких фактично більше ніде зустріти не можна, територія, на якій у безпеці живуть різні види тварин і які не бояться людей. Саме для цього і створюються заповідники, щоб можна було оберігати природу і сприяти її відтворенню саме на даній території», - розповідає завідувач кафедри екології та агрономії Василь Іванців.

заповідник

Нині студенти працюють над магістерськими та бакалаврськими роботами і їхні тематики стосуються саме природних надбань Черемського заповідника. Перебувають здобувачі на цій локації не вперше, мають уже публікації власних досліджень, беруть участь у конкурсах наукових робіт та продовжують розвиватися в обраному напрямку.

Сьогодні студентів зустріли люди, які власне й покладають своє життя та професійну майстерність на збереження і розвиток заповідної зони. Про історію та діяльність заповідника, гостям розповів його керівник Володимир Мирка.

заповідник

За його словами, Черемський природний заповідник був створений рівно 20 років тому на базі чотирьох заказників. Науковці заповідника здійснюють дослідження у трьох напрямках: гідрології, рослинного та тваринного світу. Зі студентами Володимир Мирка поділився інформацією щодо чисельності працівників, особливостей роботи у заповіднику, основних надбань, якими пишаються у цій місцевості і які віддано тут бережуть.

заповідник

У ході екскурсії екологічною стежкою, під проводом досвідченого екскурсовода Федора Сергійовича, молодь мала можливість почути про історичні моменти, які відбувалися на території заповідника у різні часові періоди та розповіді про історичних постатей, які більшою або меншою мірою були дотичними до цієї місцевості. Крім того, студенти оглянули партизанські землянки, побували на височезній вишці, з якої видніється уся територія заповідника, дослідили особливості флори та фауни, серед яких унікальні червонокнижні види, погуляли болотом та навіть познайомилися із тамтешніми мешканцями – дикими кабанами.

заповідник

Із допомогою колективу лісівників, студенти провели кілька досліджень та здобули максимум потрібної інформації для власних досліджень.

«Наша співпраця із Черемським природним заповідником триває більше року. Тож студенти-екологи  уже не вперше бувають тут. Для першого курсу, така поїздка є новою, утім,  до 4 курсу вони точно побувають на усіх заповідних територіях Волині», - додає Василь Іванців.

заповідник

Дякуємо колективу Черемського природного заповідника за співпрацю, гостинний прийом та небайдужість до якісної підготовки майбутніх фахівців.

заповідник

Більше фото тут: https://www.facebook.com/media/set/?vanity=LutskNationalTechnicalUniversity&set=a.2169272283226810