10.04.2023 року стартував освітній проєкт з профорієнтації «Відбій кар’єрної тривоги!». Він реалізується Міністерством освіти і науки України, Інститутом модернізації змісту освіти і Асоціацією інноваційної та цифрової освіти у межах проєкту «Трамплін до рівності», що імплементується UNFPA, Фондом ООН у галузі народонаселення, у партнерстві з Офісом Віцепрем’єрки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України та БО «Бітрут Академія» за фінансової підтримки Швеції.

Тренер Оксана Полінкевич, доктор економічних наук, профессор ЛНТУ провела його для здобувачів освіти Луцького ліцею №9.

профорієнтаціяпрофорієнтаціяпрофорієнтація

Проєкт реалізується на базі Освітнього Хабу Волині в партнерстві з Волинською обласною бібліотекою для юнацтва. Цей проєкт спрямований на розширення знань про світ професій, мотивацію до самоаналізу та свідоме професійне самовизначення, яке допоможе кожному та кожній обрати професію мрії, руйнуючи традиційне мислення і гендерні стереотипи.

У рамках проєкту за допомогою штучного інтелекту можна визначити тип особистості і тип інтелекту (https://hryoutest.in.ua/profession-test); пройти онлайн SCORM-курс з вибору професії без гендерних стереотипів «Відбій кар’єрної тривоги!» (https://hryoutest.in.ua/.../vidbiy-kar-yernoji-trivogi...).

Здобувачів освіти ознайомили із тим, з чого розпочати вибір професії у 21 столітті, надали ринкоутворюючі професії Волинського регіону,  розповіли про гендерну рівність у професіях. В рамках тренінгу наведено ТОП навичок за Всесвітнім Давоським економічним форумом, серед яких: аналітичне мислення та інноваційність, активне навчання та стратегії навчання, розв’язання складних проблем, критичне мислення та аналіз, креативність, оригінальність та ініціативність, лідерство та соціальний вплив, використання технологій, моніторинг та контроль, створення технологій та програмування, логічна аргументація, розв’язання проблем та формування ідей, витривалість, стресостійкість та гнучкість. Також тренер запропонувала вправи «Презентуй назву», «Ми знаємо професії», «Гендерна рівність», які допомогли здобувачам освіти Луцького ліцею № 9 розібратися з професіями та встановити для себе пріоритети у їх виборі.

профорієнтаціяпрофорієнтаціяпрофорієнтаціяпрофорієнтація

Оксана Полінкевич, завідувач кафедри підприємництва, торгівлі та логістики