Перейти до основного вмісту

13 березня відбувся захід «День кібербезпеки: відкриті дискусійні панелі, кіберхакатон».

Мета заходу полягала в обміні знаннями та поглиблення співпраці між представниками безпекового сектору, ТГ, ІТ та наукової спільноти. Пошук інноваційних рішень та оптимальних шляхів вирішення проблем у сфері кіберзахисту.

КіберхакатонКіберхакатон


«Сьогодні кіберзахист є одним із пріоритетів національної безпеки України. А кіберпростір зараз уже визнано одним із можливих театрів воєнних дій. І це не дивно, адже кількість і складність кіберзагроз зростає постійно, а їх вплив поширюється на всі сфери життя. Ми маємо протистояти гібридній війні, маємо бути готовими виявляти та реагувати на кібератаки, маємо щодня укріплювати наш інформаційний кордон» – стверджує модератор, завідувач кафедри комп’ютерної інженерії та кібербезпеки – професор Наталія Чернящук.  
 

КіберхакатонКіберхакатонКіберхакатонКіберхакатон


«На кафедрі комп’ютерної інженерії та кібербезпеки спільно з кафедрою електроніки та телекомунікацій функціонує лабораторія кіберполігон. Головна концепція реалізації лабораторії «Кіберполігон» – це безпека і ще раз безпека!

Наш захід – це, перш за все, можливість обмінятися знаннями та поглибити співпрацю в галузі кіберзахисту між представниками безпекового та оборонного сектору, наукової спільноти та бізнесу. Відкриті дискусійні панелі та кіберхакатон – один зі способів швидко і якісно спільними зусиллями віднайти оптимальні шляхи вирішення проблем у сфері кіберзахисту», – переконана Наталія Чернящук.

кіберхакатонкіберхакатон

Захід проводився у партнерстві з Волинською обласною військовою адміністрацією за підтримки Міністерства цифрової трансформації України, Луцьким національним технічним університетом, кафедрою комп’ютерної інженерії та кібербезпеки, програмою EGAP, що впроваджується  МБО «Фонд Східна Європа» за підтримки Швейцарії, що надається через Швейцарську агенцію розвитку та співробітництва (SDC) та у співпраці з проєктним офісом Digital Volyn.

кіберхакатонкіберхакатон


Заступниця голови облдержадміністрації з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації (CDTO) – Вікторія Левчук наголосила, що питання кібербезпеки нині дуже актуальне, адже ми вперше стикнулися з викликами, які стосуються безпеки у кіберпросторі під час війни, і достойно захищаємо свою державу. Велику роль у цьому мають науковці, які забезпечили захист кіберпростору держави. Вона відзначила, що на Волині 54 громади, які активно намагаються цифровізуватися. Перед ними постав виклик кіберзахисту та кібергігієни, тому нині шукають способи побудови правильної системи кіберзахисту громад.

КіберхакатонКіберхакатон


Перший проректор Луцького національного технічного університету Надія Ковальчук акцентувала, «що воїни кіберфронту на рівні з усіма іншими стали 24 лютого на захист України і не зупиняються донині. Їхня робота є успішною. Згадайте, коли російське телебачення транслювало звернення нашого президента та коли усім відома фраза транслювалася у білоруських автобусах. Все те, що роблять воїни кіберфронту, дозволяє нам виборювати наше безпечне майбутнє», – розповідає Надія Ковальчук.

Кіберхакатон

Регіональна координаторка Програми EGAP у Волинській області Оксана Киричук відзначила: «Волинь є унікальною серед інших регіонів у плані цифровізації, адже минулого року, коли по усій Україні проходили форуми цифрової трансформації, саме на Волинському форумі піднімали питання кібербезпеки. На Волині ми говоримо про синергію науки, бізнесу та влади. Ми хотіли, аби захід був максимально практичним. Тому я дякую представникам силового блоку, які погодилися на діалог з громадою. Сьогодні є запит на практичні кроки для громад у сфері кібербезпеки», – зауважує Оксана Киричук.

Також до вітального слова долучилася декан ФКІТ Луцького національного технічного університету Інна Кондіус; та керівник «Офіс впровадження цифрових рішень «Digital Volyn» Петро Гоцалюк.

кіберхакатонкіберхакатон


Значення дискусійних панелей підтверджує високий рівень учасників заходу. Про важливість проведення заходів у такому форматі, кібербезпеку, співпрацю та професійний розвиток на першій дискусійній панелі «Як подолати пробіл в навичках кібербезпеки, щоб скористатися можливостями цифрового перетворення?» говорили із:

– інспекторами відділу протидії кіберзлочинності Департаменту кіберполіції Національна поліція України у Волинській області – Андрій Марицький, Роман Будчик;

– Управлінням Служби безпеки України у Волинській області – Михайло;

– Державною службою спеціального зв’язку та захисту інформації – Олександр, Сергій;

– Територіальне управління бюро економічної безпеки у Волинській області, головний спеціаліст юридичного сектору – Наталія Кавалерова;

– начальник відділу інформаційно-комунікаційних  технологій Управління цифрової трансформації та комунікацій Нововолинської міської територіальної громади – Роман Вознюк;

– начальник Управління інформаційно-комунікаційних технологій Луцької міської ради – Олександр Король.

кіберхакатонкіберхакатонкіберхакатонкіберхакатонкіберхакатон


Надзвичайні ситуації виникають чи не щодня. Кіберстійкість як основа безперервності бізнесу – це створення і впровадження по-справжньому дієвої і економічно ефективної корпоративної інформаційної системи, яка надає можливість існувати бізнесу в умовах безперервних або постійних кібератак. Як правильно створити і впровадити економічно виправдану програму кіберзахисту для забезпечення безперервності бізнесу. Говорили із:

– Big Data Competence Manager у SoftServe – Ph.D Тарас Кльоба;

– ІТ підприємець,  фахівець із інформаційної безпеки – Олександр Клеха;

– власник компанії Талфорт, шинні центри Віанор та діджитал компанії Талько консалтинг, коуч-консультант Business Buster INC – Олександр Талько;

– адвокат АО «Айпістайл» – Оксана Падох;

– доцент кафедри права Луцького національного технічного університету – Сергій Зицик;

– кандидат технічних наук, голова циклової випускової комісії компʼютерної та програмної інженерії Відокремленого структурного підрозділу «Волинський фаховий коледж Національного університету харчових технологій» – Олександр Ройко.

кіберхакатонкіберхакатонкіберхакатонкіберхакатонкіберхакатонкіберхакатон


Підсумовуючи все вищесказане – кібербезпека є безперервним і вкрай актуальним процесом в сучасних українських реаліях. Саме процесом, оскільки ворог постійно працює над удосконаленням атак, а значить, нам варто працювати над удосконаленням захисту. Це завдання залишається стратегічно важливим як для державних установ, так і для приватного бізнесу. Кожен українець – воїн на своєму фронті, наш фронт – інформаційний!

Кіберхакатонкіберхакатонкіберхакатонкіберхакатон

Професор, Наталія Чернящук, завідувач кафедри КІ та КБ