Сьогодні українці відзначають День українського добровольця. Ця пам’ятна дата важлива для мільйонів українців, які долучилися до захисту держави, а особливо для тих,  хто першими стали на захист України від російської агресії.

В рамках відзначення Дня українського добровольця у Волинському краєзнавчому музеї відбулась презентація доповненого видання Богдана Зека «Спецпідрозділ «Світязь» в антитерористичній операції на Донбасі (2014–2018 рр.):  історичний нарис» та Малою академією наук анонсовано меморіальний дослідницько-пошуковий проєкт «Небесний легіон Волині». Луцький національний технічний університет є партнером Малої академії наук, яка ініціювала такий патріотичний проект.

Небесний легіонНебесний легіон

Участь у заході взяли представники влади,  керівники профільних відомств ОВА, музейники, історики, науковці, а також ліцеїсти та студентство. Долучилися до заходу також декан факультету цифрових, освітніх та соціальних технологій Галина Герасимчук, доцент кафедри соціогуманітарних технологій Оксана Сільвестрова.

Мета проєкту «Небесний легіон Волині» – узагальнення та збереження історичних фактів, інформації про загиблих у війні з росією волинян, вшанування та увіковічення подвигу українських воїнів шляхом залучення учнівської молоді до дослідницько-пошукової діяльності.

Небесний легіонНебесний легіон

Проєкт «Небесний легіон Волині» буде постійнодіючим. Термін проведення І етапу проєкту: з 14 березня по 01 червня 2023 року.

Учасники проєкту: здобувачі освіти закладів загальної середньої, позашкільної та вищої освіти Волинської області та їх наставники.

Партнери проєкту:

Проєкт «Небесний легіон Волині», проводиться за підтримки та сприяння народного депутата України – Ірини Мирославівни Констанкевич;

Волинська обласна державна адміністрація; Волинська обласна рада;

Управління освіти і науки Волинської ОДА; Волинський національний університет імені Лесі Українки;

Луцький національний технічний університет;

Волинський краєзнавчий музей;

Проєкт реалізовуватиметься за сприяння Фонд Ігоря Палиці «Тільки разoм».

Очікуваний результат:

• створення бази даних про полеглих волинян задля збереження історичної пам’яті і проведення подальших наукових досліджень;

• різновекторний підхід до вивчення подій війни через життєписи її учасників – військових та їх родин;

• видавництво меморіальних книг пам’яті про загиблих воїнів-волинян;

• розробка сайту «Небесний легіон Волині» з повної версією матеріалів.

Подати матеріали необхідно до 01 червня 2023 року у Волинську обласну МАН на електронну адресу volyngenius@gmail.com або за посиланням https://forms.gle/1hgnUycunzBkwAWJ9

Небесний легіон

Герої показали приклад самовідданості й мужності! Увіковічнимо пам'ять про наших Героїв, загиблих волинян разом. Слава Україні! Героям Слава!

Декан ФЦОСТ Галина Герасимчук