Перейти до основного вмісту

 

«До Запрєтки»: студенти-екологи ЛНТУ на екскурсії у Цуманській Пущі

 

Завжди приємно зустрічати новий день у лісі, черпати натхнення серед природної тиші, ловити на собі сонячне проміння крізь зелене багатство дерев. А от студенти ЛНТУ саме так робочий день і розпочинають. Майбутні екологи та їхні вкладачі провели свій ранок із досвідченими колегами з Ківерцівського національного природного парку «Цуманська пуща». Там для молоді влаштували цілу екскурсію новоствореною екостежкою, що простягається на 1 км, та розповіли про лісові надбання Ківерцівщини.

 

Передусім, зустрівся з студентами кафедри екології та агрономії ЛНТУ директор Ківерцівського національного природного парку «Цуманська пуща» Віталій Деркач. Він провів студентів коридорами центрального офісу та познайомив із колективом природного парку, а також розповів про історію його створення та основні види діяльності.

 

Студенти мали нагоду побачити і своє ймовірне робоче місце, більше того, «випробувати на собі» крісло самого директора природного парку.

 

Віталій Деркач закликав молодь активно вдосконалюватися, навчатися і не боятися здобувати практичних навичок, адже професія еколога надзвичайно затребувана на ринку праці і актуальна.

 

«Дуже добре, якщо є можливість навчатися: не боятися і рухатися вперед. Добре, коли є теорія, тоді легше здобувати практику, адже на будь-якій роботі вас вчитимуть і це відбуватиметься набагато легше із уже отриманими теоретичними знаннями», - наголошує директор Ківерцівського НПП «Цуманська пуща».

 

Приємно бачити у числі партнерів та стейкхолдерів і випускників нашого університету. Так, приклад успішної професійної реалізації показала магістрантка ЛНТУ Тетяна Близнюк, яка нині є провідним інженером з природокористування у відділі відтворення та збереження природніх екосистем у Ківерцівському НПП «Цуманська пуща».

 

Згодом, про історію Ківерець та створення природного парку детально розповів інженер відділу еколого-освітньої роботи та рекреації Михайло Доридор. Якщо хтось вважає, що екскурсія – це не про ліс… той дуже помиляється. Завдяки гостинності працівників НПП, студенти та викладачі ЛНТУ мали можливість на власні очі побачити червонокнижні рослини, оглянути середовище проживання різноманітних тварин, познайомитися із чималим різновидом грибів, дізнатися про різні види дерев та кущів і способи їх розмноження та збереження, обійняти столітні дуби та багато іншого.

 

 

Крім того, молодь почула цікаві історії із часів перебування у тамтешніх лісах партизанів та воїнів УПА і дізналися, чому ж власне остання зупинка екологічної стежки зветься «Запрєткою». А справа у тому, що там знаходиться однойменне озеро – штучна водойма, створена у 60-х роках минулого століття. Раніше лісівники для корчування великих пнів використовували динаміт. Тут, на острові посеред озера, був склад цього динаміту, сторожовий пост, підведена електрика та телефонний зв’язок. Озеро по периметру було огороджене колючим дротом і стояла попереджувальна табличка «Запретная зона». Відтоді водойму і територію навколо неї місцеві мешканці так і прозвали - «Запрєтка».

 

Зі слів завідувача кафедри екології та агрономії ЛНТУ Василя Іванціва, подібні екскурсії є важливою складовою фахової підготовки майбутніх екологів. Таким чином вони здобувають практичні навички, знайомляться із обраною професією і черпають мотивацію для подальшого розвитку. Водночас, додає науковець, посилюється співпраця із партнерами нашого університету, які усіляко сприяють фаховому зростанню здобувачів освіти і максимально допомагають здійснити їхню практичну підготовку до подальшого працевлаштування.

Варто зазначити, що Цуманська пуща – один із небагатьох лісових масивів України, де водяться зубри та мешкають 64 види унікальних тварин, 35 з яких занесені до Червоної книги України. Це вікові бори та діброви на півдні Полісся, помережані річками й озерами. Ці ліси бережуть пам’ять про історію краю – європейських правителів та вельмож на полюванні у князя Вітовта, бої Брусиловського прориву, а ім’я Радзивілів досі збереглося у назвах урочищ.

 

Ілона Карпюк, відділ іміджу та промоції

Більше фото за посиланням: https://www.facebook.com/media/set?vanity=LutskNationalTechnicalUniversity&set=a.1961730617314312