Перейти до основного вмісту

«Дороги України – переплутані нитки любові»: саме із цих слів розпочався Всеукраїнський диктант національної єдності 2023. У кожній країні, на усіх континентах щороку в один день українці об’єднуються у масштабному мовному флешмобі. Виводячи перші літери на білому папері, ми формуємо єдиний текст нашого життя, нашої країни, нашої нації. Щороку ми разом малюємо рівні рядки тексту рідною мовою та пишаємося тим, що маємо українську мову, що вільно можемо нею розмовляти, що сторічна боротьба за скарб нації таки зберегла нашу ідентичність.

Як і щороку, студенти та колектив ЛНТУ зібралися для того, аби написати диктант і стати частиною Всеукраїнського заходу, який об’єднує, надихає, мотивує…

ДиктантДиктант


Привітала учасників події перший проректор ЛНТУ Надія Ковальчук, подякувавши кожному присутньому за те, що знайшли час та віднайшли у серці бажання спробувати свої сили у написанні диктанту.

«Українська нація завжди змушена була боротися за свою ідентичність, за неї ми воюємо і нині та дякуємо тим людям, які дозволяють нам жити в Україні, розмовляти українською мовою, мріяти про Україну та її незалежність. Згідно з статистикою, українська мова є другою за милозвучністю у світі, порівняно з іншими мовами має найбільшу кількість зменшувально-пестливих форм слів. Окрім того, найбільш вживаним, за статистикою, іменником є «рука», і правда, адже українці завжди готові протягнути руку підтримки та допомоги. Найбільш вживаним прикметником є «великий»,  бо ми велика українська нація, а дієслово – «бути», бо кожен з нас бореться за те, щоб бути вільними та незалежними. А ще, найбільше українських слів розпочинаються з літери П, бо це – Перемога. Бажаю сьогодні кожному натхнення від написання диктанту і бажаю кожному швидшої Перемоги!», - наголосила Надія Ковальчук.

ДиктантДиктантДиктантДиктантДиктант


Перед тим, як взяти до рук ручки, тематичний захід до Дня української писемності та мови провели фахівці бібліотеки ЛНТУ. Зокрема, провідний бібліотекар відділу комплектування та наукової обробки документів Віра Дармовіс поінформувала про становлення національного свята, його значення для кожного українця. Своєю чергою, кандидат філологічних наук, доцент кафедри іноземної та української філології Наталія Шкляєва розповіла про розвиток та становлення української писемності, роль видатних людей, які творили і берегли наш скарб нації, історичні перепони, які траплялися на шляху збереження української мови та, зрештою, її існування у сьогоденні. Водночас, усі присутні мали нагоду оглянути книжкову експозицію, яка знаходиться у читальному залі бібліотеки та, яка охоплює літературні, наукові, періодичні видання про нашу рідну мову.

ДиктантДиктантДиктантДиктантДиктантДиктантДиктантДиктант


За традицією, рівно об 11:00 розпочалася трансляція диктанту національної єдності, яка цьогоріч  відбувається вдруге в умовах повномасштабної війни. Текст під назвою «Дороги України» написала поетеса, письменниця, лауреатка Шевченківської премії Катерина Калитко, зачитував його актор і театральний режисер Олексій Гнатковський – той самий Довбуш (головний герой однойменного кінофільму).

ДиктантДиктантДиктантДиктант


У цілковитій тиші, під голос диктора, усі українці об’єдналися у написанні диктанту. Одночасно виводили текст на папері українці на Заході та Сході, Півночі та Півдні, військові, які нині стоять на захисті рідної землі та люди, які змушені писати текст в укриттях, українці розділені тисячами кілометрів, але об’єднані  душею, мовою, любов’ю та ПЕРЕМОГОЮ!

ДиктантДиктантДиктантДиктантДиктантДиктантДиктантДиктант