Про досягнення і майбутні перспективи, про нові горизонти міжнародних можливостей спілкувалися студенти ЛНТУ. Обмін досвідом, яскравими враженнями та корисними порадами між здобувачами освіти відбувся з нагоди Тижня Erasmus в Україні.

Дні Erasmus відзначаються у всьому світі щороку у жовтні і дають можливість  представити проєкти Програми та їхній вплив на індивідуальному, інституційному та національному рівнях. Цього року #ErasmusDays відбуваються з 9 по 14 жовтня у всій Європі та в світі, зокрема і в Луцькому національному технічному університеті.

Активними учасниками Програми є студенти ЛНТУ. Вони беруть участь у міжнародних стажуваннях, навчальних курсах та тренінгах, здобувають подвійний диплом у кращих університетах Європи і світу, і головне – отримують найкращі професійні та особисті навички, неймовірні враження та спогади від студентських років та пізнання світу.

Про короткострокову та кредитну мобільність студентів ЛНТУ в рамках Erasmus КА1, студенти-учасники міжнародної мобільності розповіли своїм одноліткам.

Еразмус

Із мотивуючим словом до молоді звернулася ректор Ірина Вахович, закликаючи бути активними, вивчати іноземні мови та відкривати світ нових можливостей.

«Якщо розглядати сьогоднішні виклики для України, то вони величезні. Ми говоримо про мобільність та можливості, але розуміємо, що нині студентів хлопців дуже складно відправляти на навчання чи практики за кордон. Тому для них мобільність відбувається за допомогою онлайн платформ, і ці можливості є, вони працюють. Найголовніший показник, над чим потрібно працювати усім – це знання іноземної мови і це повинне бути пріоритетним завданням для студентів. Ми маємо великі можливості відкривати для вас світ, щоб ви могли поїхати за кордон і побачити, як там працюють, як відбувається навчання, побачити моделі наукової роботи тощо, і з кращим досвідом повертатися додому, щоби відбудовувати та розвивати нашу Україну», - наголошує Ірина Вахович.

ЕразмусЕразмусЕразмусЕразмус

«ЛНТУ пропонує дуже багато міжнародних можливостей для студентів. Сьогодні ми говоритимемо про те, як використовувати можливості навчання в університеті, куди можна поїхати і що для цього потрібно зробити. Головне ваше завдання сьогодні – це вивчення іноземних мов, що підвищить ваші шанси на участь у різноманітних програмах, зробить ваш обмін цікавим, результативним та захоплюючим», - додає перший проректор ЛНТУ Надія Ковальчук.

ЕразмусЕразмусЕразмусЕразмусЕразмус

Тож про свій досвід міжнародної мобільності розповіла Владислава Заболотна. Студентка спеціальності «Міжнародні економічні відносини» нещодавно повернулася із міста Бальцано (Італія), де перебувала на семестровому навчанні у Free University of Bozen-Bolzano. Більше того, дівчина не вперше використовує міжнародні можливості та уже побувала в Данії та Туреччині, в  рамках різноманітних програм як участі в тренінгах, так і в програмах навчання за кордоном.

ЕразмусЕразмусЕразмусЕразмусЕразмусЕразмус

Кушнір Анастасія також не вперше бере участь у міжнародних програмах, дівчина перебувала у Португалії в Університеті Браганса, у Вищій школі економіки та інновацій (Польща), а влітку ще й взяла участь у таборуванні в Польщі, де разом з іншими студентами вивчала вітрильний спорт.

Майбутня фахівчиня із кібербезпеки Вікторія Вавдіюк уже побувала в Туреччині, «випробувала» освіту у Португалії, Польщі та Чехії, а нині поділилася досвідом навчання в Університеті Аалто, (м. Гельсінкі, Фінляндія). Лише 9 студентів з усієї України були відібрані для навчання за програмою Еразмус+ в Університеті Аалто, серед них троє щасливчиків з ЛНТУ, серед яких і Вікторія.

ЕразмусЕразмусЕразмусЕразмусЕразмус

Соломія Повстяна лише минулого року вступила до ЛНТУ та фактично одразу використала можливість побачити закордонну освітню модель. Так, студентка кафедри маркетингу стала учасницею молодіжного семінару від програми Erasmus+ в Польщі. Проект зібрав більше 20 учасників з України, Молдови, Румунії, Грузії, Азербайджану, Італії, Польщі та Угорщини. Нещодавно дівчина побувала в Единбурзькому університеті Нейпіра (Edinburgh Napier University) у Шотландії, а нині здобуває освіту у Литві.

Поділилася враженнями від навчання в Університеті Вітовта Великого у Литві студентка спеціальності харчові технології Софія Сільвестрова, Карина Кравчук презентувала відгуки про перебування в Університеті Браганса (Португалія), а Оксана Іранек продемонструвала відео про перебування в Університеті Марії Кюрі-Склодовської у Польщі.

ЕразмусЕразмусЕразмусЕразмусЕразмусЕразмус

Це далеко не усі учасники міжнародних программ і не усі країни, де можуть побувати наші здобувачі. Студенти ЛНТУ відкривають для себе багато інших країн, цікавих знайомств та перспектив. Спробувавши один раз, вони продовжують подорожувати, навчатися за кордоном, долучатися до будь-яких міжнародних ініціатив, конкурсів та тренінгів.

Про те, як взяти участь у міжнародних програмах, які для цього існують вимоги та які документи необхідні розповіла фахівець відділу міжнародних зв'язків по роботі з міжнародними рейтингами Сніжана Мартиньчук. Вона закликала молодь не боятися, бути активними та звертатися до відділу міжнародних зв’язків ЛНТУ, аби отримати вичерпну інформацію щодо можливостей навчання, стажування чи проходження практики за кордоном.

На завершення зустрічі, для студентів влаштували вікторину на знання країн Європи, за що молодь отримувала брендовані подарунки від ЛНТУ.

ЕразмусЕразмусЕразмусЕразмусЕразмусЕразмус

вул. Львівська, 75 (каб. 220)
м. Луцьк