Перейти до основного вмісту

Доброю традицією для ЛНТУ стало щорічне передвеликоднє писанкарство. Напередодні свята Воскресіння Христового, разом із викладачами та студентами ми збираємося над восковим вогнищем, аби відтворити давні символи на писанці.

Цьогоріч українська традиція об’єднала не лише різні покоління, а й людей із різних куточків нашої держави, і стала символом єднання народу.

писанки

 

писанки

 

писанки

Так, організаторами майстер класу із писанкарства виступила кафедра архітектури та дизайну, що на факультеті архітектури, будівництва та дизайну ЛНТУ. Головними учасниками заходу стали як студенти і викладачі нашого ЗВО, так і гості із далеких регіонів України, які через війну у домівках знайшли прихисток у Луцьку. Серед таких людей, наші колеги науковці із Донецького національного технічного університету.

писанки

 

писанки

 

писанки

 

писанки

 

писанки

Про те, що великодній майстер клас із розпису писанок уже став традицією в ЛНТУ наголосив декан ФАБД Олександр Андрійчук. За його словами, українські традиції надзвичайно шануються на Волині, тож зовсім не дивно, що щороку ми гуртуємося над створенням символів Великодня і наповнюємося енергетикою миру, добра та любові.

Модераторами заходу виступили викладачі кафедри архітектури та дизайну, а це: Ольга Приступа, Зоряна Рубан-Головчук, Наталія Градиська та Марія Воробчук. Майстрині заздалегідь підготували для учасників майстер класу писачки, свічки та барвники, а сьогодні поділилися секретами розпису великодньої писанки, таємницями візерунків і символів та магією кольору.

писанки

 

писанки

 

писанки

 

писанки

«Сьогодні нашим завданням є не стільки виготовити традиційну писанку, як створити власний оберіг, вкласти у нього те, що вас надихає, зобразити знаки, які приносять вам задоволення та гармонію, докласти власної енергетики у свій виріб», - наголошують дизайнери.

писанки

 

писанки

 

писанки

 

писанки

 

писанки

 

писанки

 

писанки

Про те, що подібні заходи єднають Україну каже ректор ЛНТУ Ірина Вахович, яка також долучилися до великодньої традиції: «Сьогодні українці усвідомили, наскільки важливо бути єдними і як нам потрібне справжнє, щире єднання. Однозначно, ми повинні продовжувати давні українські традиції і сьогодні ми це робимо спільно з представниками східних регіонів нашої держави. Так, наші традиції дещо відрізняються, але під час таких заходів, ми маємо можливість обмінятися досвідом, поділитися і перейняти щось нове для себе».

писанки

 

писанки

 

писанки

Таку ж думку підтримує і ректор ДонНТУ Ярослав Ляшок. Він розповідає, що на Донеччині люди печуть паски та ходять на Великдень до церкви, однак традиція писанкарства нині там мало поширена. Тож, частуватися писанками доводилося лише завдяки сусідці, родом із Тернопільщини.

«Так, ми бачили як це робиться, в інтернеті чи по телевізору, але побачити на власні очі і спробувати зробити писанку власноруч – це дуже цікаво, це надзвичайно клопітка ручна праця», - додає Ярослав Ляшок.

писанки

 

писанки

 

писанки

 

писанки

Ректор ДонНТУ також поділився власною родинною історією, яка бере початок із Рівненщини, адже саме тут народився і виріс його рідний дідусь. Тож, насправді, українці значно ближчі один до одного, аніж здається через тисячі кілометрів.

Віримо, що свято Великодня об’єднає наш народ та нашу Україну, а завдяки спільним традиціям, вірою та сподіванням, ми здобудемо перемогу  та мир на нашій землі!

писанки

 

писанки

 

писанки

 

писанки

 

писанки

 

писанки

 

писанки

 

писанки

 

писанки

 

писанки

 

писанки

 

писанки