Перейти до основного вмісту

28-29 жовтня доцент кафедри соціогуманітарних технологій Михайло Костюк взяв участь у відзначенні 20-річчя Інтеграційно-Культурного Центру (IKZ) округу Метманн у Федеральній землі Північний Рейн-Вестфалія ФРН. До складу невеликої української делегації входив також голова ГО «Міжнародне товариство німців України – Відергебурт» Володимир Піньковський та тріо бандуристок «Лелія» із Луцька.

IKZ був створений 20 років тому з метою сприяння мігрантам з різних регіонів світу, які розселялися у межах даного округу, якомога швидше інтегруватися у німецьких соціум. Центр, з одного боку, намагається допомогти іноземцям пізнати німецьку культуру, а з другого - підтримувати, розвивати і зберігати власні національні культурні традиції. Особливу увагу Центр приділяє роботі з дітьми різного віку, для яких тут працюють різноманітні гуртки, організовуються цікаві пізнавальні екскурсії, розробляються та реалізовуються різнопланові культурно-пізнавальних проєкти. 

КостюкКостюкКостюкКостюк

Святкування відбувалося у просторій актовій залі місцевої гімназії імені відомого німецького реформатора, гуманіста і педагога ХVI ст. Конрада Гересбаха. З вітальним словом до присутніх звернулася керівниця IKZ Лілія Лаврук, мер міста Метманна Сандра Пічманн та інші офіційні особи. Потім за програмою святкування представники центру продемонстрували учасникам свята короткі презентації найцікавіших проєктів, а дитячі художні колективи продемонстрували свої виступи. Особливо тепло глядачі прийняли виступ луцького тріо бандуристок «Лелія» у складі Ольги Чуріної, Олени Богдан-Опейди та Лесі Старенкової. Учасниці творчого колективу запропонували їм різножанрову концертну програму української пісні у супроводі унікального українського національного музичного інструменту – бандури. Цього дня відбулися також обговорення та дискусії щодо майбутніх планів, перспективних проєктів і напрямків роботи IKZ. Святкування пройшло у теплій, родинній атмосфері.

КостюкКостюкКостюкКостюкКостюкКостюкКостюкКостюк

Наступного дня, 29 жовтня, українська делегація перебувала у Дюссельдорфі – столиці федеральної землі Північний Рейн-Вестфалія. У приміщенні Фонду Герхарт-Гауптман-Хауз (Німецько-східноєвропейський форум) доцент Михайло Костюк провів презентацію спільного українсько-німецького науково-просвітницького проєкту – мобільної виставки «Волинь і Північний Рейн-Вестфалія: мости з минулого в сучасне», науковим керівником якого він є. Серед присутніх були і нащадки волинських німців, предки яких у ХІХ та першій половині ХХ ст. проживали у різних регіонах історичної Волині. Після презентації вони подякували науковцю за цікаву та пізнавальну виставку, а також висловили побажання представити її в інших регіонах Німеччини і навіть пропонували свою допомогу в організації таких заходів. Доцент М. Костюк з вдячністю і зацікавленістю прийняв таку пропозицію, адже це відкриває потенційні можливості для нових показів мобільної виставки в Німеччині у наступному році.

КостюкКостюкКостюкКостюкКостюк

Після презентації виставки своїм високопрофесійним мистецтвом з глядачами поділився колектив бандуристок «Лелія». Кожен номер їхньої емоційної концертної програми присутні винагороджували вдячними аплодисментами. 

Після завершення офіційних заходів відбулося спілкування з їхнім організатором Дітмаром Шульмейстером щодо можливості продовження співпраці та реалізації нових спільних наукових, просвітницьких та культурно-мистецьких контактів між Волинню та Північним Рейном-Вестфалією у майбутньому.

Окрім участі в офіційних урочистостях, українським гостям вдалося зробити короткі екскурсії Дюссельдорфом і Кельном. Цікаво було прогулятися набережною Рейну, побачити пам’ятник відомому німецькому композитору Феліксу Мендельсону біля будівлі театру «Німецька опера на Рейні», помилуватися оригінальними архітектурними спорудами, затишними скверами. Особливе враження справила велична будівля одного з найстаріших католицьких храмів Європи – Кельнського римо-католицького собору ХІІІ ст., який по праву вважається одним із символів Німеччини. Приємно було бачити також біля будівель різних установ і навіть у вікнах місцевих жителів українські прапори, як символ підтримки та солідарності з Україною.

КостюкКостюкКостюкКостюкКостюкКостюкКостюкКостюкКостюкКостюкКостюкКостюк

Доцент Михайло Костюк