Професія дизайнера – одна з найконкурентніших на ринку праці. Дизайн глибоко проник у нашу повсякденність. Ми й самі не помічаємо, як купуємо товар заради упаковки, сміємося з кічової реклами на білбордах, шукаємо квартиру “без радянських меблів” чи критикуємо вигляд мобільних додатків. У цей непростий для усіх час дизайн покликаний вирішувати значно більшу кількість завдань, ставши інструментом української ідентифікації, екологічності та патріотизму.

У період з 9 червня по 17 червня відбувся відкритий захист бакалаврських дипломних робіт спеціальності 022 «Дизайн» на отримання першого (бакалаврського) рівня вищої освіти освітньої програми «Дизайн» (гарант освітньої програми Пустюльга С.І., доктор технічних наук, професор кафедри архітектури та дизайну).

ФАБД

У складі екзаменаційної комісії були присутні Цапюк В.В. – директор рекламної виробничої компанії «Тенета», Пустюльга С.І. – професор кафедри архітектури та дизайну (АД), Пасічник О.С. – в.о. завідувача кафедри АД, Бондарчук Ю.С. – доцент кафедри АД, Приступа О.В. – старший викладач кафедри АД. Всього до захисту були представлені 57 робіт студентів академічних груп Д-41, Д-42, Дс-21, Дс-32, Дз-41, Дсз-21, Дсз-32.

На захистах дипломних проектів був присутній декан факультету архітектури, будівництва та дизайну – Андрійчук О.В.

ФАБДФАБДФАБД

Здобувачі представили свої роботи за трьома індивідуальними освітніми траєкторіями:

➢ дизайн середовища;

➢ графічний дизайн;

➢ дизайн одягу.

Варто відзначити, що значна кількість кваліфікаційних робіт була присвячена українському етностилю, регіональним особливостям українського одягу, деякі проєктимали патріотичний характер та висвітлювали воєнні події в Україні. Переважна більшість робіт є реальним замовленням та будуть втілені в життя. Студенти під час захисту також ділилися враженнями від роботи із замовниками, адже для декого це був новий та цікавий досвід. Деякі студентські роботи мали концептуальний характер, наприклад, проєкт дизайну підземного будинку-укриття Ганюк Людмили (студентка групи Д-42); що є переосмисленням сучасних реалій війни та імовірних загроз нашого часу.

ФАБДФАБД

Вже після захисту дипломів викладачі та гості відзначили, що навіть маючи за плечима чималий дизайнерський досвід, було цікаво спостерігати за творчими дизайнерськими знахідками та конструктивними рішеннями у роботах випускників. Проєкти вийшли абсолютно різними за стилем, колористикою, у кожному є своя «родзинка». Одна дипломна робота (розробка короткометражного анімаційного фільму «Я» Коломійця Андрія Миколайовича) навіть отримала найвищий бал – 100 із 100 можливих !

ФАБД

Наші дорогі випускники, ми пліч-о-пліч провели чотири творчі насичені роки, тепер час вамрозробляти вже свої самостійні цікаві й розумні проєкти, а нам ‒ тепер вже на відстані слідкувати за професійним розвитком наших таких талановитих, розумних, коханих ‒ ДИЗАЙНЕРІВ!!!

Бажаємо міцного здоров’я, сили духу, витримки і віри, оптимізму, творчої реалізації і ПЕРЕМОГИ !!!

Юлія Бондарчук

доцент кафедри «Архітектура і дизайн»