ЕКОЛОГІЧНА ЕКСКУРСІЯ
ТА ВІДВІДИНИ ЛУЦЬКОГО ЗООПАРКУ

18 травня студенти групи ЕОС-12 факультету екології та приладо-енергетичних систем здійснили пізнавальну екскурсію у Центральний парк культури та відпочинку імені Лесі Українки та оновлений Луцький зоопарк.

Зауважимо, що екологи мають свої, спеціалізовані інтереси до таких заходів. Першокурсники саме вивчають дисципліни «Біологія» та «Загальне землезнавство», вивчення яких безумовно потребує «польового бачення» природних явищ, об’єктів, закономірностей.

Зокрема, в ході цієї екскурсії ми визначали основні елементи річкової долини – русло, заплаву, тераси річки Стир; навчались бачити їх крізь рослинність парку та під елементами антропогенної забудови.

В інфраструктурі парку знаходили та розрізняли елементи, викладені гранітом, лабрадоритом, базальтом. Ідентифікували різні види дерев, оцінювали їхню ураженість омелою.

Але, звичайно, найбільше вражень лишилось від відвідування Луцького зоопарку. Третина студентів групи вже тут бувала, решта – ні. Особливі емоції в тих, хто бачив зоопарк раніше – до 2015 року. Зміни, що відбулися – кардинальні та вкрай позитивні. Інфраструктура зоопарку стала незрівнянно більшою, кращою, естетичнішою, а розбудова та облаштування продовжуються і зараз. Особливий інтерес у нас виник до ведмежого містечка та містечка левів.

За завданням керівника студенти також уважно вивчали зоологічні описи на інформаційних картках, закріплювали навички читання та запам’ятовування латинських назв окремих видів. Приємно, що деякі студенти самостійно віднайшли деякі неточності, невідповідності в описах, або ж представлення інформації за різними системами класифікацій. За таку активність вони були премійовані додатковими балами до тематичної загально-екологічної практики.

Микола Федонюк,
куратор групи ЕОС-12