У Луцькому національному технічному університеті 19 квітня 2024 року бакалаври, магістри та аспіранти спеціальності 076 «Підприємництво та торгівля» (ОП Логістика, Економіка підприємства, Підприємництво та бізнес-адміністрування, Підприємництво, торгівля та біржова діяльність) та 051 «Економіка» з цікавістю прослухали гостьову лекцію «Екологічна свідомість українців», з якою виступила Оксана Лисак - начальниця відділу екології Луцької міської ради.

ПТЛ ПТЛ

На сучасному етапі розвитку людського суспільства та посилення його впливу на екологію як наслідок науково-технічного прогресу, підвищується практичне значення проекологічної свідомості. Вона повинна бути науковою основою заходів з використання та охорони природних ресурсів щодо збереження навколишнього середовища.

Проблеми екологічного обґрунтування проектів господарської діяльності та управління інвестиційними процесами з урахуванням вимог охорони навколишнього середовища є досить насущними. На сьогодні це є пріоритетним внаслідок підвищення значимості подальшого впровадження в господарське життя країни концепції сталого розвитку.

ПТЛ ПТЛ ПТЛ

Вирішення екологічних проблем потребує: збереження і відновлення природних систем, їхнього біологічного різноманіття та здатності до саморегуляції як необхідної умови сталого розвитку економіки; розробка заходів щодо запобігання негативних екологічних наслідків у результаті господарської діяльності; розрахунок екологічних збитків від реалізації проектів господарської діяльності; розрахунок екологічної ціни економічних благ з урахуванням життєвого циклу продукту; визначення інвестиційного клімату.

«Розуміння пошукувачами вищезазначеного є важливими елементами підготовки до життя в сучасному інформаційному, полікультурному, демократичному суспільстві», - зазначила доповідач.

ПТЛ ПТЛ

Здобувачі освіти зацікавилися проблемою екологічної свідомості, активно долучилися до обговорення та взяли участь міні-опитуванні «Чи є ви екологічно свідомими мешканцями Луцька?»

Дякуємо начальниці відділу екології Луцької міської ради Оксані Лисак за змістовну гостьову лекцію та підняття питань, які є важливими для кожного громадянина України.

Професор кафедри підприємництва, торгівлі та логістики Любов Ліпич

Завідувач кафедри підприємництва, торгівлі та логістики Оксана Полінкевич