Традиційно наприкінці весняного семестру в Луцькому національному технічному університеті кафедра екології проводить круглий стіл на тему «Екологічні проблеми Волині», який відбувається у формі широкої дискусійної панелі і є місцем обговорення актуальних питань у сфері раціонального природокористування, екологічної політики, теорії та практики охорони довкілля у всіх сферах (грунти та водні ресурси, атмосферне повітря та біорізноманіття, питання урбоекології та агроекології і інше).

круглий стілкруглий стіл

В останні роки на панелі круглого столу активно дискутуються питання впливу війни на довкілля в Україні та подолання негативних наслідків такого впливу.

Учасників круглого столу привітала проректор ЛНТУ з науково-педагогічної роботи та досліджень Олена Лютак, яка відмітила важливість таких зібрань науковців, виробничників та управлінців для обговорення актуальних екологічних питань.

круглий стіл

Захід відкрив завідувач кафедри екології Василь Іванців, який представляв гостей. Серед учасників були присутні та взяли активну участь в наукових дискусіях давні та нові партнери і друзі кафедри екології: директор Поліської дослідної станції ННЦ «Інститут ґрунтознавства і агрохімії імені О.Н. Соколовського», кандидат сільськогосподарських наук Володимир Гаврилюк;  заступник начальника Державної екологічної інспекції у Волинській області Сергій Дудка; в.о. директора Ківерцівського національного парку «Цуманська пуща» Тетяна Близнюк; доктор біологічних наук, професор кафедри ботаніки і методики викладання природничих наук Волинського національного університету імені Лесі Українки Оксана Фіщук; директор підприємства «АгроПродСервіс» Анатолій Кривов’язюк; кандидат педагогічних наук, доцент кафедри ботаніки і методики викладання природничих наук Оксана Іванців; науковий співробітник Черемського природного заповідника Людмила Шпак; заступник директора Волинського обласного еколого-натуралістичного центру Володимир Пшибельський та інші.

круглий стілкруглий стілкруглий стіл

Паралельно було проведено обмін думками з присутніми щодо оновлення змісту та наповнення освітніх програм «Екологія» за першим (бакалаврським) та другим (магістерським) рівнем вищої освіти, які реалізуються на кафедрі екології.

Новиною цьогорічного круглого столу стало активне залучення до його роботи здобувачів – зокрема, присутні заслухали короткі резюме студентів випускного, четвертого курсу бакалаврату, підготовані за результатами виконання ними кваліфікаційних робіт.

Найбільш активні дискусії викликали доповіді Дмитра Романюка, Альони Слісарчук, Софії Козицької, Уляни Мучак. Це – перший масштабний публічний передзахист кваліфікаційних робіт екологів, який проводився перед такою широкою аудиторією стейкхолдерів, роботодавців, випускників кафедри.

круглий стілкруглий стіл

До уваги присутніх студентки 2 курсу бакалаврату Евеліна Стрілецька та Каріна Хомик представили також фото і відеозвіт про свою участь у молодіжному міжнародному проєкті Erasmus + «Focus on sport for environmental sustainability» (Фокус на спорт для збереження навколишнього середовища), який проходив у м. Сараєво (Боснія і Герцеговина).

На завершення круглого столу, учасники заходу підкреслили важливість живого професійного спілкування між всіма зацікавленими сторонами у питаннях формування екологічно безпечного середовища та впровадження принципів сталого розвитку у Волинському регіоні.

круглий стіл