У Луцькому національному технічному університеті відбулося планове засідання вченої ради, під головуванням ректора Ірини Вахович.

Цього разу колегіальний орган університету розглянув два основні питання, що стосуються фінансово-господарської діяльності та наукової і науково-технічної діяльності за 2023 рік.

Вчена рада Вчена рада Вчена рада Вчена рада

Так, про фінансово-господарську діяльність за 2023 рік прозвітувала головний бухгалтер ЛНТУ Катерина Рудь. Вона розповіла про надходження на рахунки ЛНТУ, а це, зокрема, кошти з державного бюджету, кошти отримані як плата за послуги та кошти отримані з інших джерел власних надходжень. Детально зупинилася на структурі витрат, забезпечення внутрішнього контролю, роботу комісій з інвентаризації, прийому-передачі та списання матеріальних цінностей. У рамках чинного законодавства, додає головний бухгалтер, постійно проводились заходи зі зміцнення фінансово-господарської дисципліни шляхом дотримання принципів цільового та ефективного використання коштів, публічності та прозорості у прийнятті відповідних рішень. З метою ефективного використання та прозорого здійснення закупівель товарів, робіт і послуг університет зареєстрований на електронних цифрових майданчиках ProZorro.

Вчена рада Вчена рада Вчена рада Вчена рада

Оцінка бухгалтерського обліку в ЛНТУ показала, що господарські операції правильно відображаються на рахунках обліку, використовується автоматизовані програми бухгалтерського обліку. За результатами перевірки підтверджується достовірність показників фінансової звітності та їхня ідентичність із залишками за відповідними рахунками.

Ґрунтовний аналіз фінансової діяльності, за результатами звіту, представила перший проректор Надія Ковальчук, а ректор Ірина Вахович акцентувала увагу на питаннях розвитку інфраструктурних проектів, які реалізуються в університеті.

Вчена рада Вчена рада Вчена рада

Звіт ЛНТУ з наукової та науково-технічної діяльності за 2023 рік та впровадження результатів наукових досліджень в освітній процес представила проректор з НПР та досліджень Олена Лютак. Вона розповіла, що науковою роботою в ЛНТУ займаються 408 штатних науково-педагогічних працівників, серед яких 48 докторів наук та 320 кандидатів наук, а також 40 асистентів, викладачів та старших викладачів. У складі викладачів університету налічується 5 заслужених діячів науки і техніки України, 3 заслужені працівники освіти України, 43 відмінники освіти України, 4 стипендіати довічної стипендії Кабінету Міністрів України.

Вчена рада Вчена рада Вчена рада Вчена рада

Проректор навела позитивну динаміку показників у рейтингах Scopus та Web of Science за результатами звітного періоду, розповіла про кількість опублікований монографій та навчальних посібників, підручників, збірників наукових статтей.
Олена Лютак акцентувала увагу на діяльності спеціалізованих вчених рад, роботу аспірантури та активну наукову роботу студентів ЛНТУ, які є учасниками та переможцями численних конкурсів й олімпіад.

Члени вченої ради обговорили представлені звіти та затвердили їх, окресливши ті пріоритетні напрями, за якими планується посилення діяльності у новому 2024 році.