Перейти до основного вмісту

«Фізика і хімія твердого тіла:
стан, досягнення і перспективи»

28-29 жовтня 2016 року у Луцькому НТУ відбулася ІV Всеукраїнська науково-практична конференція молодих вчених та студентів на тему «Фізика і хімія твердого тіла: стан, досягнення і перспективи». Захід проводили спільно кафедра матеріалознавства та пластичного формування конструкцій машинобудування та кафедра фізики і електротехніки.

Участь у конференції взяли представники 34 провідних вищих навчальних закладів України та науково-дослідних інститутів Національної академії наук, зокрема, Київського національного університету ім. Т. Шевченка, Львівського національного університету імені Івана Франка, національного університету «Львівська політехніка», Сумського державного університету, Дніпропетровського державного аграрно-економічного університету, Інституту колоїдної хімії  та хімії води ім. А.В. Думанського, Інституту проблем матеріалознавства ім. І.М. Францевича, Інституту фізики напівпровідників ім. В.Є. Лашкарьова НАН України та ін.

На конференції було представлено понад 80 тез доповідей студентів, аспірантів, молодих вчених та їх наукових наставників. Варто зауважити, що серед співавторів було чимало іноземних науковців з 7 країн світу (Інститут  низьких температур і структурних досліджень Польської Академії Наук, Польща; Мюнстерський університет, Німеччина; Університет Кувемпу, Індія та ін.).

 

Пленарне засідання з вітальним словом відкрив ректор Луцького НТУ, доктор технічних наук, професор Петро Савчук, який наголосив на актуальності поєднання теоретичних та прикладних наукових досліджень. Конференцію присвячено пам’яті та 70-річчю професора Луцького НТУ Анатолія Федосова, який пішов від нас у розквіті духовних та інтелектуальних сил. Анатолій Васильович залишив своїм колегам і учням величезний спадок. Наукова школа фізики напівпровідників і діелектриків на Волині, більше півтори сотні наукових публікацій у вітчизняних та зарубіжних виданнях, десятки професійних науковців і викладачів вищої школи, тисячі вдячних випускників Луцького національного технічного університету – ось далеко не повний перелік  того, що залишила після себе ця ЛЮДИНА.

 

На пленарному засіданні були представлені такі доповіді:

1. Проф. Шваб’юк В.І., доц. Захарчук Д.А., доц. Ящинський Л.В.

(Луцький національний технічний університет)

ПАМ’ЯТІ ПРОФЕСОРА АНАТОЛІЯ ВАСИЛЬОВИЧА ФЕДОСОВА
(до 70-річчя від дня народження)

2. Доц. Панасюк Л.І., проф. Коломоєць В.В.

(Луцький національний технічний університет, Інститут фізики напівпровідників імені В.Є. Лашкарьова НАН України)

ТЕНЗОРЕЗИСТИВНІ ЕФЕКТИ У КРИСТАЛАХ КРЕМНІЮ ТА ГЕРМАНІЮ

3. Доц. Кашицький В.П., проф. Савчук П.П. (Луцький національний технічний університет)

НАУКОВІ АСПЕКТИ АДАПТАЦІЇ СТРУКТУРИ ЕПОКСИКОМПОЗИТІВ ДО УМОВ ЕКСПЛУАТАЦІЇ ПІД ВПЛИВОМ ФІЗИЧНИХ ПОЛІВ

4. Ас. Новосад О.В., проф. Божко В.В. (Східноєвропейський національний університет імені Лесі Українки)

ДОМІШКОВА ТА ІНДУКОВАНА ФОТОПРОВІДНІСТЬ МОНОКРИСТАЛІВ СuInS2?ZnIn2S4

Після завершення пленарного засідання та обговорення стендових доповідей розпочалася робота п’яти секцій: «Фізико-хімічні властивості та структура матеріалів», «Новітні фізичні та хімічні методи дослідження і технології», «Проблемні питання мікро- та нано-електроніки, наноструктурні матеріали», «Фізико-технологічні процеси в інфокомунікаційних системах та мережах (представлена вперше)», «Методологія навчання фундаментальних дисциплін у вищій школі».

Насичений науковою інформацією день завершився екскурсією містом. Учасники конференції обмінялися власними науковими здобутками, знайшли нових друзів та запланували нову зустріч через два роки у Луцькому НТУ.

Ольга Гулай,
професор кафедри
матеріалознавства та ПФКМ