19 травня 2023 року, відповідно до договору про співпрацю між ЛНТУ та University of Management Personnel (м. Конін, Польща), було проведено  лекцію-тренінг для здобувачів вищої освіти, що навчаються за бакалаврським та магістерським рівнями на ОП Галузеве машинобудування професором Яцеком Щотом. Тема лекції: Вплив економічного та правничого досвіду країн ЄС на формування лідерських якостей бакалаврів і магістрів технічних спеціальностей.

Професор Яцек Щот – відомий в Польщі науковець, що спеціалізується на дослідженні питань історії, економіки та права, а також є практикуючим кризис-менеджером, що виводить на якісно нові, з покращеною економічною стабільністю, рівні різного роду підприємства, в тому числі і промислові. Так професор Щот працював на вищих керівних посадах в Аеропорті Любліна (Lublin Airport), був президентом машинобудівного підприємства, що спеціалізується на високоточній прецизійній обробці деталей та виробів галузевого машинобудування WSK POZNAN (основний напрямок діяльності – виготовлення різного роду паливних насосів високого тиску для сучасних машин та транспорту).

1

В ході лекції професор Яцек Щот поділився власним досвідом та розповів для чого спеціалісту технічного спрямування необхідно мати мовні, економічні та правничі компетентності, а також для чого потрібні та як розвивати лідерські якості. На практичних прикладах лектором було показано, що потрібно для успішної реалізації молодого фахівця з галузевого машинобудування в Україні та країнах ЄС.

23

По завершенні лекції студенти поділилилися на дві групи, кожна з яких  отримала практичне завдання і обравши собі лідера в експрес-режимі шукала та презентувала вихід з кризової ситуації на машинобудівному підприємстві. Обидві групи з завданням справились успішно та запропонували креатині рішення.

45

Завершилась зустріч обговоренням освітніх програм бакалаврського та магістерського рівнів Галузеве машинобудування, а також ОП Технології легкої промисловості на предмет покращення їх якості.

6

7