Перейти до основного вмісту

Днями на базі ЛНТУ стартувала літня школа «Футурум» для юних науковців - слухачів Волинської обласної Малої академії наук.

Школярі мають чудову нагоду дізнатися більше про астрономію, біологію та географію та познайомитися із досвідченими вченими, які прибули до Луцька із Національного центру «Мала академія наук».

МАНМАНМАНМАНМАНМАН

За словами заступника директора Волинської обласної МАН Віти Роїк, проект триває із 12 по 16 червня та ініційований НЦ «Мала академія наук України». Літня школа носить назву «Футурум» і проходить в рамках Всеукраїнських літніх шкіл «Наука в калейдоскопі».

«Футурум» - це дитяча академія, де разом із науковцями можна проводити хімічні вау-експерименти, вивчати будову клітини чи земної кори, слухати круті історії про Васко да Гаму чи Білла Гейтса та прокачувати власні навички публічного виступу. Це точно стане у пригоді майбутнім лідерам думок і активістам.

МАНМАНМАНМАНМАН

Так, щодня юні науковці відвідують по три заняття із трьох предметів: астрономії, біології та географії. Заняття ведуть професійні лектори, а саме: методист лабораторії наук про Землю НЦ «МАН України», кандидат географічних наук, науковий співробітник відділу геоморфології та палеогеографії Інституту географії НАН України Анатолій Кушнір; методист лабораторії хіміко-біологічних наук НЦ «МАН України», кандидат біологічних наук, науковий співробітник відділу культурної флори Національного ботанічного саду ім. Миколи Гришка НАН України Олександр Бондарчук та методист лабораторії фізико-технічних наук НЦ «МАН України» кандидат фізико-математичних наук, молодший науковий співробітник сектору астрометрії та малих тіл Сонячної системи Астрономічної обсерваторії Київської національного університету ім. Тараса Шевченка Альона Мозгова.

МАНМАНМАНМАНМАНМАНМАНМАНМАН

Учасниками літньої школи є учні 4-6 класів і не тільки з міста Луцька, але й низки територіальних громад, зокрема Боратинської, Торчинської, Рожищенської та Ківерцівської. Загалом зареєструвалися та беруть участь майже 40 юних науковців. Їх заздалегідь поділили на групи, аби кожен міг пройти усі предмети за унікальною програмою.

Подібний проект представники Волинської обласної МАН планують втілити у життя й наступного року, аби занурити у світ науки ще більше зацікавлених школярів і показати, що це дійсно цікаво та захоплююче.

МАНМАНМАНМАНМАНМАНМАНМАНМАНМАН

МАН