Герої не вмирають – вмирають вороги!

29 січня 2015 року лучани прощалися із бійцем 51 механізованої бригади Олександром Войчуком – випускником нашого університету 2011 року. Хлопець навчався на технологічному факультеті Луцького НТУ за спеціальністю «Прикладне матеріалознавство».

Нагадаємо, що Олександр загинув під час виконання завдань АТО в так званому «іловайському котлі» ще наприкінці серпня минулого року. Був похований разом з іншими жертвами трагедії в місті Дніпропетровськ як невідомий солдат. І тільки через п’ять місяців, після проведення відповідних експертиз тіло солдата було ідентифіковано та передано рідним до Луцька для перепоховання.

Відспівування відбулося у Свято-Троїцькому кафедральному соборі. Митрополит Луцький та Волинський УПЦ КП Михаїл у своїй проповіді зазначив, що Олександр Войчук повернуся до Луцька Героєм, який гідно захищав своїх рідних та Україну.

Побратими загиблого під вигуки «Герої не вмирають!» та «Слава Героям!» гріб перенесли на Театральний майдан міста, аби численна громада змогла висловити співчуття родині.

Память Олександра Войчука  вшанували хвилиною мовчання та виконанням гімну України.

Міський голова Микола Романюк, учасник бойових дій під Іловайськом Юрій Лукашук, класний керівник бійця – вчитель ЗОШ №20 Лілія Галас, представник Волинського обласного військового комісаріату Анатолій Бацман – усі вони підкреслили, що Олександр громадянський обов’язок перед Батьківщиною заради нашого майбутнього виконав сповна.

Поховали Олександра на кладовищі у селі Гаразджа на Алеї почесних поховань.

До слова, 8 лютого хлопцеві могло б виповнитися 26 років. До мобілізації юнак працював на ТОВ «Кромберг енд Шуберт Україна».

На знак скорботи в день поховання міська влада заборонила проводити розважальні заходи, вмикати музику на ринках, у закладах торгівлі та ресторанного господарства і в громадському транспорті.

Світла та вічна память герою!

Галина МИКИТЮК