Перейти до основного вмісту

25.01.2023 відбулось громадське обговорення проєктів освітніх програм, що діють на кафедрі цифрових освітніх технологій ЛНТУ. Це, зокрема, ОП Професійна освіта (комп’ютерні технології) (освітні рівні бакалавра та магістра) та Середня освіта (інформатика) (освітній рівень бакалавр). До обговорення доєднались гаранти зазначених ОП, члени груп забезпечення ОП, а також зовнішні стейкхолдери. Зокрема:

Горбатюк Роман Михайлович – доктор педагогічних наук, професор, член-кореспондент Інженерної академії України, завідувач кафедри машинознавства і транспорту Тернопільського національного педагогічного університету ім. В. Гнатюка;

Войтович Ігор Станіславович – доктор педагогічних наук, професор, завідувач кафедри інформаційно-комунікаційних технологій та методики викладання інформатики Рівненського державного гуманітарного університету;

Генсерук Галина Романівна – кандидат педагогічних наук, доцент, завідувач кафедри інформатики та методики її навчання Тернопільського національного педагогічного університету ім. В. Гнатюка;

обговоренняобговорення

Тулашвілі Юрій Йосипович – доктор педагогічних наук, професор, професор кафедри комп’ютерних наук ЛНТУ;

Герасимчук Галина Андріївна – к.т.н., доцент, декан факультету цифрових, освітніх та соціальних технологій;

Рябчиков Микола Львович - доктор технічних наук, професор, професор кафедри прикладної математики і механіки ЛНТУ;

Бондаренко Тетяна Сергіївна - д.пед.н., професор кафедри інформаційних комп’ютерних технологій і математики Української інженерно-педагогічної академії (м. Харків);

Круглик Владислав Сергійович – доктор педагогічних наук, професор кафедри інформатики і кібернетики Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького;

Борбич Наталія Віталіївна – кандидат педагогічних наук, проректор з навчальної роботи Комунального закладу вищої освіти «Луцький педагогічний коледж» Волинської обласної ради;

обговорення

Буснюк Світлана Володимирівна – кандидат економічних наук, заступник директора з навчальної роботи Технічного фахового коледжу ЛНТУ;

Чеб Сергій Сергійович - викладач предмета «Інформаційні технології» Луцького центру професійно-технічної освіти;

Захарчук Вероніка Євгеніївна - директор КЗЗСО «Луцький ліцей №27 Луцької міської ради»;

Бортнюк Дмитро Миколайович - вчитель інформатики в ЗЗСО «Ліцей №11 м.Ковель».

Доцільно зазначити, що серед зовнішніх стейкхолдерів є представники усіх рівнів освіти: середньої, професійної та вищої. Зважаючи на спрямованість ОП, що реалізуються на кафедрі, стейкхолдери є роботодавцями та представниками академічної спільноти водночас.

обговоренняобговорення

Учасників громадського обговорення об’єднала захоплююча дискусія щодо удосконалення ОП, реалізованих на кафедрі цифрових освітніх технологій. Спочатку виступили гаранти Професійна освіта (комп’ютерні технології) (освітні рівні бакалавра та магістра) Кабак В.В. та Гулай О.І.

Стейкхолдерами було надано ряд пропозицій. Зокрема, Рябчиков Микола Львович акцентував, що доцільно збільшити кількість ОК педагогічної спрямованості в ОП Професійна освіта (комп’ютерні технології) освітнього рівня вищої освіти «магістр», а також врахувати якісну підготовку здобувачів, що можуть вступити на дану ОП із непедагогічних спеціальностей. Прозвучала пропозиція доцільності впровадження таких ОК, як «Інноваційна педагогіка» та «Методика професійної освіти».

Дана пропозиція буде врахована під час оновлення ОП, аби забезпечити достатню фахову підготовку для проходження здобувачами педагогічної практики.

Проф. Тулашвілі Юрій Йосипович рекомендував розширити інтегральну компетентність, зазначену у стандарті, аби деталізувати спрямованість ОП на комп’ютерні технології, що підігріло дану дискусію.

обговоренняобговорення

Горбатюк Роман Михайлович акцентував на питанні кваліфікаційної роботи магістра, зокрема, її смисловому аспекті, реальних розробках та впровадженні їх в освітній процес. Також звернув увагу на кількість кредитів, що виділені на підготовку кваліфікаційної роботи магістра. Прозвучала пропозиція щодо зміни назви практики: із «Переддипломна практика» на «Науково-дослідницька практика», що підсилить підготовку висококваліфікованих фахівців.

Плідну дискусію продовжив гарант ОП Середня освіта (інформатика) (освітній рівень бакалавр) Саварин П.В., який розповів про особливості та переваги даної ОП.

Дискусію щодо удосконалення даної ОП розпочала Захарчук В.Є., яка поцікавилась кількістю природничо-математичних дисциплін на даній ОП та внесла ряд пропозицій щодо їх кількості, елементів інклюзивної освіти на ОП; висловилась щодо необхідності взаємодії здобувачів із учнями різних вікових категорій під час проходження практик.

Генсерук Г.Р. зауважила на необхідності збільшення обсягу педагогічної практики та розширенню ОК15 «Методика викладання інформатики»; висловила власну думку щодо наявних курсових робіт.

Декан факультету ЦОСТ Герасимчук Галина Андріївна підсумувала усі висловлені пропозиції та акцентувала на перспективності ОП, що реалізуються на кафедрі цифрових освітніх технологій.

Ми вважаємо дані пропозиції слушними та готові удосконалювати ОП відповідно до вимог сучасного соціуму та побажань академічної спільноти.

Кафедра цифрових освітніх технологій