Перейти до основного вмісту

Днями на кафедрі цивільної безпеки відбулося громадське обговорення освітніх програм «Цивільна безпека» бакалаврського та магістерського рівнів підготовки. 

Запрошеними на захід були начальник Управління інспекційної діяльності у Волинській області Оксана Рубльова, полковник служби цивільного захисту, начальник управління запобігання надзвичайним ситуаціям Головного управління ДСНС України у Волинській області Руслан Яручик, технічний інспектор праці Федерації профспілок Волинської області Кузьма Іванов, в.о. начальника обласного методичного кабінету (БЖД населення) навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Волинської області Лілія Богданович, професор кафедри охорони праці та безпеки життєдіяльності Національного університету водного господарства та природокористування, доктор технічних наук Віктор Филипчук, доцент кафедри охорони праці та техногенно-екологічної безпеки Національного університету цивільного захисту України, кандидат педагогічних наук Олена Шароватова, завідувач кафедри цивільної та промислової безпеки Національного авіаційного університету, кандидат медичних наук Батир Халмурадов, декан факультету цифрових, освітніх та соціальних технологій Луцького національного технічного університету, кандидат технічних наук Галина Герасимчук, випускник ОП, інженер з охорони праці ТзОВ «Даліс Аутомотів Груп» Михайло Клименко, здобувачі вищої освіти, що навчаються на ОП «Цивільна безпека» бакалаврського та магістерського рівнів підготовки.

ОбговоренняОбговорення


Завідувач кафедри цивільної безпеки Валентина Федорчук-Мороз повідомила присутніх про те, що проекти освітніх програм були розміщені в онлайн-ресурсі у відкритому доступі, тому усі бажаючі могли з ними ознайомитися. «На сьогоднішньому засіданні ми хочемо почути думки та конструктивні пропозиції від усіх зацікавлених сторін – роботодавців, академічної спільноти, випускників, здобувачів ВО щодо удосконалення наших ОП».

Гарант ОП «Цивільна безпека» бакалаврського рівня підготовки Валентина Федорчук-Мороз та гарант магістерського рівня підготовки Микола Рудинець представили розроблені проекти ОП та запросили присутніх до їх обговорення.

Декан факультету цифрових, освітніх та соціальних технологій Луцького національного технічного університету Галина Герасимчук наголосила на тому, що обговорення ОП відбувається у складних умовах воєнного часу. Також вона зауважила про потребу ринку праці у фахівцях, здатних враховувати професійні ризики та забезпечувати безпеку працівників та населення.

Обговорення

У виступі професора кафедри охорони праці та безпеки життєдіяльності Національного університету водного господарства та природокористування Віктора Филипчука прозвучала теза про необхідність підготовки методичного забезпечення для освітніх компонентів у співпраці з фахівцями-практиками. Також він наголосив на формуванні змісту вибіркових дисциплін ОП у сучасних умовах.

ОбговоренняОбговорення


Технічний інспектор праці Федерації профспілок Волинської області Кузьма Іванов зауважив на необхідності вивчення нормативно-правової бази з питань безпеки праці та соціального захисту працівників, а також на ролі профспілок у громадському контролі з охорони праці.

Обговорення

Начальник управління запобігання надзвичайним ситуаціям Головного управління ДСНС України у Волинській області Руслан Яручик запропонував включити в ОП магістерського рівня підготовки дисципліну «Захист населення та територій від надзвичайних ситуацій», щоб убезпечити населення та працівників від впливу негативних чинників надзвичайних ситуацій, особливо в умовах воєнного стану. Його підтримала в.о. начальника обласного методичного кабінету (БЖД населення) навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Волинської області Лілія Богданович, яка наголосила на необхідності забезпечення безпекової компетентності у ОП.

ОбговоренняОбговорення


Завідувач кафедри цивільної та промислової безпеки Національного авіаційного університету Батир Халмурадов проаналізував запропоновані проекти ОП та наголосив на необхідності доповнення змісту освітніх компонентів темами, пов’язаними з оцінкою техніко-економічних показників у професійній діяльності.

ОбговоренняОбговорення


Доцент кафедри охорони праці та техногенно-екологічної безпеки Національного університету цивільного захисту України Олена Шароватова зауважила на потребі реагування на виклики, які ставить перед нами сьогодення, та запропонувала посилити увагу на вивченні міжнародних стандартів безпеки ISO та психосоціальних ризиків.

ОбговоренняОбговорення


Випускник ОП, інженер з охорони праці ТзОВ «Даліс Аутомотів Груп» Михайло Клименко підтримав пропозиції щодо вивчення міжнародних стандартів безпеки ISO та наголосив на вивченні оцінки та прогнозування ризиків у професійній діяльності.

Обговорення

Долучилися до обговорення освітніх програм і здобувачі вищої освіти. Магістр ОП «Цивільна безпека» Валентин Хорошенко запропонував ввести дисципліну «Технології управління персоналом» для підсилення компетентностей майбутніх фахівців. Здобувач другого магістерського рівня Андрій Бондарук порадив більше уваги приділяти вивченню правового забезпечення професійної діяльності. Бакалавр ОП «Цивільна безпека» Вікторія Шліхта запропонувала посилити фізичну підготовку студентів, шляхом введення ОК «Фізичне виховання».

ОбговоренняОбговорення


Гаранти освітніх програм подякували усім присутнім за слушні поради та зауваження.

Кафедра цивільної безпеки