15 березня 2024 року на кафедрі соціогуманітарних технологій було проведене громадське обговорення проєктів ОП «Психологія», ОПП «Соціальне забезпечення» першого (бакалаврського) рівня вищої освіти та ОПП «Управління в системі соціального забезпечення» і ОПП «Освітні, педагогічні науки (Інклюзивна освіта)» другого (магістерського) рівня вищої освіти.

В обговоренні взяли участь науково-педагогічні працівники, які викладають на вказаних освітніх програмах, широке коло стейкхолдерів (роботодавці, здобувачі, представники академічної спільноти).

Соціальне забезпечення Соціальне забезпечення Соціальне забезпечення

З вітальним словом виступила декан факультету цифрових, освітніх та соціальних технологій к.т.н., доцент Галина Герасимчук. Вона підкреслила, що освітні програми, які проходять громадське обговорення, є актуальними, запитаними, активно розвиваються та вдосконалюються.

Завідувач кафедри соціогуманітарних технологій к.іст.н., доцент Оксана Жук ознайомила присутніх зі змінами, що торкаються функціонування діючих ОП, з викликами, які постають в умовах невизначеності та стрімких суспільних змін. Вона підкреслила, що сьогодні питання якісної професійної підготовки майбутніх фахівців є надзвичайно актуальним, а держава потребує висококваліфікованих фахівців – психологів, соціальних працівників, педагогів. Оксана Жук зазначила, що проєкти освітніх програм отримали схвальні відгуки роботодавців, з якими налагоджена багаторічна плідна співпраця.

Соціальне забезпечення

Представили проєкти освітніх програм гаранти: ОП «Психологія» Надія Савчук, ОПП «Соціальне забезпечення» першого (бакалаврського) рівня вищої освіти доцент Оксана Сільвестрова, ОПП «Управління в системі соціального забезпечення» другого (магістерського) рівня вищої освіти д.політ.н., професор Валентин Малиновський, ОПП «Освітні, педагогічні науки (Інклюзивна освіта)» другого (магістерського) рівня вищої освіти Лілія Потапюк.

До обговорення долучилися роботодавці: директор Волинського обласного центру соціальних служб Ольга Ярощук, начальник  Головного управління Національної соціальної сервісної служби у Волинській області Світлана Мишковець, клінічний психолог Комунального підприємства «Волинська обласна клінічна лікарня» к.психол.н. Володимир Мілінчук, заступник директора Волинського обласного центру психологічної допомоги Тетяна Склезь, директор Комунальної установи «Інклюзивно-ресурсний центр» Ківерцівської міської ради Наталія Мрочко, вчитель-методист ЗЗСО № 15 Лариса Балясевич.

Соціальне забезпечення Соціальне забезпечення

Роботодавці наголосили, що представлені освітні програми на кафедрі соціогуманітарних технологій відповідають Стандартам вищої освіти, забезпечують формування затребуваних загальних та професійних компетентностей та вчасно реагують на виклики сьогодення.

Начальник  Головного управління Національної соціальної сервісної служби у Волинській області Світлана Мишковець наголосила, що сьогодні для України важливо створювати центри життєстійкості, діяльність яких передбачає і консультування, і психологічну допомогу, тому включення відповідних дисциплін є на часі.

Соціальне забезпечення

Представник академічної спільноти, гарант ОП «Психологія» Рівненського національного університету водного господарства та природокористування, д.психол.н., професор Олег Ставицький порадив групі забезпечення додати до ОП власні спеціальні компетентності та програмний результат навчання, що, на його думку, дозволить більш чітко сформулювати її фокус та визначити унікальність.

Директор Комунальної установи «Інклюзивно-ресурсний центр» Ківерцівської міської ради  Наталія Мрочко підкреслила, що кількість дітей з особливими потребами зросла, тому ОПП «Освітні, педагогічні науки (Інклюзивна освіта)» дає можливість здобути запитану сьогодні кваліфікацію та в майбутньому забезпечить працевлаштування.

Від студентства виступили здобувачка 3 курсу спеціальності Соціальне забезпечення Оксана Пацюк, здобувачка 2 курсу спеціальності Психологія Аня Борисюк та випускник бакалаврату і магістратури Олег Карась. Вони відзначили змістовне наповнення освітніх програм та якісне викладання курсів, а також можливість розвинути уміння і формування необхідних компетентностей у розв’язанні комплексних проблем у сфері професійної та інноваційної діяльності.

Соціальне забезпечення Соціальне забезпечення Соціальне забезпечення

Здобувачка Оксана Пацюк висловила пропозицію введення до ОП «Соціальне забезпечення» дисципліни психологічного спрямування.

Науково-педагогічний персонал кафедри подякував учасникам обговорення за проведений аналіз та висловлені рекомендації та побажання.

Кафедра соціогуманітарних технологій