Перейти до основного вмісту

Від механізації та автоматизації виробничих процесів до індустріальної революції Industry 5.0: новітні технології швидкими темпами стають невід’ємною частиною нашого повсякденного життя, створюючи нові можливості та перспективи розвитку.

В рамках тижня цифрової трансформації, 10 листопада на факультеті архітектури будівництва та дизайну був проведений онлайн-тренінг «Управління розподіленими системами на основі використання технологій Інтернету речей та штучного інтелекту на прикладі розробок компанії «Mint Innovation».

ФАБД

З вітальним словом виступив заступник декана факультету Володимир Самчук, який представив спікера - Тараса Коменду, директора ТОВ «Mint Innovation» та побажав плідної роботи учасникам.

ФАБДФАБДФАБД


Тарас Коменда ознайомив присутніх із загальними світовими тенденціями у сфері застосування технологій Інтернету речей та штучного інтелекту, хмарних технологій зберігання та обробки масивів даних у виробничих процесах та побуті. Досить яскраво була візуалізована еволюція розвитку «розумних мереж» Smart Grid, котрі активно впроваджуються в електроенергетичній системі України, в контексті застосування згаданих технологій. 

Учасники тренінгу детально ознайомились із особливостями процесів, організованих на основі промислового інтернету речей: від сенсорів і вимірювань, зберігання та обробки даних за допомогою штучного інтелекту, обміну інформацією між пристроями та до прийняття системою керуючих дій. На тренінгу також були окреслені питання вразливості таких систем на певних етапах взаємодії окремих елементів та забезпечення надійності їх функціонування.  

ФАБДФАБД


Тарас Коменда представив приклади власних розробок команди ТОВ «Mint Innovation». Створене компанією програмне забезпечення успішно реалізоване у автоматичних поштоматах, холодильному обладнанні тощо.

Розробки дуже актуальні та ефективні, оскільки дозволяють мінімізувати участь персоналу у функціонуванні пристроїв, уникати помилок в обслуговуванні, контролювати рівень споживання електроенергії, автоматично переходити на оптимальний режим роботи, дистанційно виявляти та усувати проблеми у роботі пристрою.

ФАБДФАБДФАБД


Участь в онлайн-тренінгу взяли не тільки науково-педагогічні працівники та здобувачі освітніх програм факультету архітектури, будівництва та дизайну, а також представники інших спеціальностей і кафедр. Присутні активно долучились до обговорення та окреслили можливості застосування сучасних технологій при виконанні наукових досліджень, в роботі науково-дослідних лабораторій тощо.

Щиро дякуємо директору ТОВ «Mint Innovation» Тарасу Коменді за цікавий, змістовний захід. Маємо надію на подальшу плідну співпрацю з командою компанії.

 Завідувач кафедри електричної інженерії

Юрій Грицюк