ІТвці ЛНТУ провели workshop «Інженерія та захист ІоТ» в Дія.Бізнес

24 квітня у центрі Дія.Бізнес відбувся Workshop «Інженерія та захист ІоТ» фасилітатором якого стала професор Наталія Чернящук – завідувачка кафедри комп’ютерної інженерії та кібербезпеки Луцького національного технічного університету. Так, окрім тімбілдінгу, колектив кафедри навчався самостійно налаштовувати та захищати пристрої IoT від кіберзлочинців.

ФОТО

Як зазначає Наталія Чернящук, метою проведення даного  воркшопу стали обмін знаннями та поглиблення співпраці між розробниками, представниками безпекового сектору, студентства та наукової спільноти. Пошук інноваційних ефективних інженерних, архітектурних, програмних та процедурних рішень, технологій та оптимальних шляхів вирішення проблем у сфері конструювання та безпеки інтернету речей.

ФОТО

ФОТООсновні завдання, які ставили перед собою учасники заходу:

– консолідація спільних зусиль між представниками IT та безпекового сектору, студентства та наукової спільноти в регіоні;

– обмін практичним досвідом у сфері комп’ютерної інженерії та захисту інтернету речей серед учасників;

– підвищення рівня обізнаності та розуміння інтеракції комп'ютерної інженерії та IoT в процесі створення комп’ютерних систем, мереж, застосування штучного інтелекту;

представлення та обговорення комплексу архітектурних, програмних і процедурних, системних та мережевих рішень, які дозволяють ефективно вирішувати проблеми безпеки інтернету речей, а також забезпечувати захист інформаційних ресурсів.

ФОТО

В ході заходу учасники дізналися про:

– кейси у сфері комп’ютерної інженерії, налаштування і захист пристроїв IoT;

– комп’ютерні системи, мережі: чому тут не обійтися без комп'ютерної інженерії та IoT;

– рішення, які можна застосувати для захисту інформаційних ресурсів та гарантування безпеки даних в пристроях IoT;

– інженерні, процедурні та програмні рішення для підвищення рівня надійності засобів IoT, їх безпекову складову;

– основні напрямки розвитку і трансформації інтернету речей та кібербезпеки в умовах, які змінюються;

– співпрацю ІТ бізнесу, наукової спільноти та студентства в галузі інтернету речей та кібербезпеки;

– стандарти як набір політик для забезпечення кіберзахисту інтернету речей;

–  впровадження сучасних інформаційних технологій в освіті.

На завершення воркшопу учасники, поділилися досвідом з колегами, презентуючи свої історії успіху.