Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет разом із поважною делегацією відвідав Луцький національний технічний університет. Примітно, що наш університет став першою локацією для зустрічі міністра в Україні після його участі у Світовому освітньому форумі 2022, що відбувався у Лондоні.

Окрім Сергія Шкарлета, ЛНТУ відвідали: державний секретар МОНУ Сергій Захарін, ректор Національного авіаційного університету Максим Луцький, ректор Національного лісотехнічного університету України Володимир Загорський, а  також ректор Донецького національного технічного університету Ярослав Ляшок. Учасниками робочої зустрічі також стали голова Волинської обласної ради Григорій Недопад та народний депутат України В’ячеслав Рубльов.

Поважні гості взяли участь у засіданні вченої ради ЛНТУ, таким чином познайомившись із колективом ЗВО.

Міністр

Привітала гостей заходу ректор ЛНТУ Ірина Вахович. У своїй промові вона наголосила, що основною запорукою пришвидшення перемоги на нашій землі є згуртованість українського народу і нині кожен на своєму місці робить надзусилля, аби вберегти і відстояти вільну і незалежну Україну. Одним із таких фронтів, каже Ірина Вахович, є науковий та освітній осередки.

«Наші збройні сили роблять неймовірне, проявляючи особливу мужність. Водночас, сьогодні існують інші фронти і вони не менш важливі. Наш президент задав тон і об’єднав весь світ, показав скільки прогалин є у світових організаціях і спільнотах щодо їхньої дієвості. Сьогодні триває війна добра зі злом і те, що сьогодні робить уся країна, як вона себе позиціонує у світі, мабуть це відбулося завдяки нашим ворогам, бо ми об’єдналися і згуртувалися. Ми вдячні Збройним Силам України за те, що сьогодні можемо жити у своїх домівках та не зупиняючись, продовжувати працювати і розвиватись. Тому наше цьогорічне гасло вступної кампанії ЛНТУ звучить саме так: «З вірою у ЗСУ обирай ЛНТУ!», - наголошує Ірина Вахович.

міністр

Ректор поділилася із гостями перспективним планами та ідеями щодо подальшої діяльності і розвитку ЗВО, напрацюваннями в контексті інфраструктурних змін, а також місією збереження та посилення наукового потенціалу регіону.

Натомість, Сергій Шкарлет подякував колективу ЛНТУ за згуртованість та єдність, наполегливу роботу на шляху до перемоги України над агресором, за спільну працю, яка увінчується спільним успіхом:

«Однією із фраз, яку я виголосив на світовому форумі була: «Я пишаюся всіма освітянами України і кожен з них – герой». Герой того фронту, що формував свідомість молодих людей, які сьогодні стоять на передовій, які сьогодні перегорнули уявлення світу про Україну. Наше з вами завдання не проґавити цю довіру до держави, бо насправді, до сліз і гордості за нашу державу, коли у світі встають і аплодують нам усім, українцям, аплодують нашій міцності духу та стійкості», - наголошує Сергій Шкарлет.

міністр

Міністр освіти і науки України також подякував українським освітянам за згуртованість у такі нелегкі для кожного часи і готовність бути поруч та допомогти один одному. Так, ЛНТУ надав прихисток ДонНТУ, колективу якого уже вдруге довелося стати вимушено переміщеним. Тож і така взаємодія сьогодні надзвичайно важлива як для кожного окремого представника освітянської спільноти, так і для функціонування та збереження держави в цілому.

міністр

Про прагнення об’єднуватися, про готовність до реалізації низки спільних перспективних планів та всебічної взаємодії висловилися запрошені очільники  ЗВО. Їхні сміливі плани та міркування підтримали присутні представники влади, які наголошують на готовності створювати якісний симбіоз взаємодії науки, бізнесу та влади задля реалізації актуальних для України проектів.

міністр

Натомість, Сергій Захарін анонсував масштабний проект - відкриття благодійного рахунку, що дозволить максимально ефективно відновити і дати новий поштовх розвитку системі освіти в Україні.

Насамкінець, Сергій Шкарлет вручив відзнаки науковцям ЛНТУ, а ректор Ірина Вахович та ректор НАУ Максим Луцький уклали меморандум про співпрацю.