Перейти до основного вмісту

Кадровий відділ Луцького НТУ провів практичне заняття для студентів-економістів

Теорія, підтверджена практикою – це те, що необхідно сьогодні для успішного молодого фахівця не залежно від спеціальності та рівня вищої освіти. Освітня програма «Економіка» зі спеціальності 051 Економіка на рівні бакалавра, яка реалізовується на кафедрі економіки в Луцькому НТУ має професійну орієнтацію та передбачає набуття комплексу практичних навичок, зокрема у сфері управління персоналом і економіки праці.

Саме з метою посилення практичної складової в межах дисципліни «Служба управління персоналом» 30 березня 2021 року студенти групи ЕК-31 разом з викладачем – доцентом кафедри економіки Оленою Потьомкіною (яка також є гарантом даної ОП), а також завідувачем кафедри економіки Олександром Шубалим відвідали відділ кадрів Луцького НТУ.

Нас привітно та дружньо зустріла начальник відділу кадрів Валентина Петрівна Панасюк, яка має понад сорокарічний стаж кадрової та юридичної роботи та користується неабиякою повагою у трудового колективу університету. Відразу звернули увагу на чистоту та порядок на робочих місцях, незважаючи на те, що кадровики мають справу з великим потоком документів, адже приходиться обслуговувати понад 800 осіб персоналу нашого університету, з яких понад половини – це науково-педагогічні працівники.

На початку своєї розповіді про практичні аспекти організації кадрового діловодства в університеті Валентина Петрівна звернула увагу на важливості досконалого знання кадровиками актуальної законодавчої та нормативної бази, зокрема положень Кодексу законів про працю України, Статуту, Колективного договору, Правил внутрішнього трудового розпорядку тощо. Також важливо знати специфічні галузеві положення законодавства. Зокрема, в системі вищої освіти – це Закони України «Про освіту» та «Про вищу освіту».

Крім того, одним з найважливіших особистих кадрових документів для працівників є Трудова книжка, зразки якої нам було також продемонстровано та надано консультацію щодо правильності заповнення.

В ході подальшого спілкування студенти отримали конкретні та фахові відповіді на питання щодо добору та відбору, преміювання та стимулювання, розвитку персоналу тощо.

Ми побачили, яке важливе значення має також групування однотипних документів в окремі папки, що дозволяє за першої потреби швидко знайти потрібну інформацію. Наприклад у період карантину було заведено окрему папку «Карантин», де накопичуються відповідні основні нормативно-розпорядчі документи.

З перший вуст нам були надані роз’яснення у частині форм прийняття персоналу на роботу, зокрема, для науково-педагогічних працівників – це контракти, продемонстровані бланки, також мали змогу наочно побачити реальні форми наказів щодо прийняття, переведення, переміщення та звільнення науково-педагогічних працівників і допоміжного складу.

Окремо нам розповіли про особливості внутрішнього розподілу видів робіт між працівниками відділу кадрів, а також представлені робочі місця начальника відділу та провідних фахівців відділу, а це молоді дівчата Олеся Лапчук та Лариса Кузьмич.

Також студентам було продемонстровано наповненість сейфів, спеціальних стелажів та шаф, де зберігаються важливі документи по особовому складу університету.

Студенти мали можливість отримати вичерпні фахові відповіді на всі запитання, що стосуються практичних аспектів роботи з персоналом, зокрема, в частині найму працівників, формування індивідуального договору, посадових інструкцій та забезпечення якісного розвитку персоналу.

Щиро вдячні працівникам відділу кадрів нашого університету, зокрема його начальнику – Валентині Петрівні Панасюк за надану можливість практичного ознайомлення з особливостями кадрового діловодства. Але насправді в межах одного заняття всього осягнути неможливо, тому надіємося на подальшу співпрацю.

 

Олена Потьомкіна, доцент кафедри економіки Луцького НТУ