КАФЕДРА КОМП’ЮТЕРНОЇ ІНЖЕНЕРІЇ
ОНОВЛЮЄ ІНТЕРЄР УНІВЕРСИТЕТУ

Інтер’єр університету великою мірою впливає на процес навчання. Це заохочує керівництво ВНЗ та їх підрозділів переймати досвід у оформленні внутрішнього простору закладу від своїх вітчизняних та навіть закордонних колег. Для створення оригінального та сучасного інтер’єру деякі університети починають працювати спільно з дизайн-студіями.

Долучитись до таких змін вирішила кафедра комп’ютерної інженерії на чолі з її завідувачем Петром Пехом. Першим кроком стало оформлення коридору, у який виходять аудиторії 141а, 141, 143 та 145 (корпус Б). Тепер там розташовані деревяні ящики з живими рослинами. Стіни прикрашають нові стенди, а також портрети відомих винахідників та програмістів у ІТ-сфері. Найбільшу увагу в інтер’єрі привертає назва та логотип кафедри, які виконані із використанням LED-підсвітки і змонтовані на стіні так, що створюють ілюзію об’єму. Також для студентів розставлено зручні лавки та забезпечено доступ до Wi-Fi мережі. На дверях усіх аудиторій кафедри прикріплені таблички з їх назвами українською та англійською мовами, оскільки починаючи із 2016-2017 навчальних років кафедра забезпечує навчання для іноземних студентів.

Розробкою та реалізацією проекту займався не лише колектив кафедри та її студенти, але й випускники. Випускниця 2016 року Ніна Варакшина (raraavis.anko@gmail.com) виконувала проектування дизайну інтер’єру, а головним виконавцем замовлень та інвестором став випускник 2014 року Володимир Єфімов (artefim@i.ua), засновник дизайн-студії «ArtEfim». Виготовленням лавок займався асистент Андрій Здолбіцький. За виконання електричної складової LED-підсвітки відповідав завідувач лабораторіями кафедри Віталій Самарчук. Студенти тепер уже групи КСМ-41 неодноразово залишались після пар, щоб допомогти із паянням різних елементів проводки. Цікаво було спостерігати, із яким захопленням вони виконували свою роботу. Студент групи КСМ-51 Василь Супрунюк також був долучений до проекту як фахівець у сфері електроніки та радіотехніки. Логотип кафедри комп’ютерної інженерії розробив студент Тарас Спіжук (група Д-31). Координатором дизайн-проекту за дорученням завідувача було призначено асистента Павла Шолома, а консультантом у питаннях дизайну стала асистент Наталія Христинець.

Викладачі кафедри раді чути позитивні відгуки від своїх студентів та колег відносно виконаної роботи. Неодноразово на сторінках соціальних мереж бачимо задоволені обличчя своїх вихованців на фоні оновленого інтер’єру. Сподіваємось, що ці зміни позитивно вплинуть на наших студентів.

Павло Шолом,
асистент кафедри комп’ютерної інженерії