Перейти до основного вмісту

Кандидат економічних наук Луцького НТУ взяла участь у форумі «Органічна Україна. Луцьк»

21 листопада 2019 року відбувся XІV Регіональний Форум «Органічна Україна. Луцьк» з метою обміну досвідом та обговорення шляхів розвитку органічного виробництва у Волинській області.
Загалом, було висвітлено наступні питання: стан органічного виробництва у Волинській області; державна підтримка органічного виробництва і фермерства в регіоні; співпраця та кооперація сільськогосподарських виробників та переробників; технологія логістики, зберігання та формування спільних партій органічної продукції; сертифікація органічного виробництва тощо.

Запрошені на зустріч представники успішних органічних господарств регіону, зацікавлені фермери області, учасники органічного ринку України, науковці та експерти в дискусійній формі ділилися досвідом та власним баченням перспектив розвитку цієї сфери. Серед учасників форуму була також к.е.н., доцент кафедри підприємництва, торгівлі та біржової діяльності Луцького НТУ Юлія Волинчук.

Відзначимо, що нині на Волині 19 підприємств є сертифікованими виробниками органічної продукції, з них лише ТОВ «Старопорицьке» з власною ТМ «Сирна карта» функціонує у тваринницькій галузі.
Цікавими видалися обговорення практичних аспектів державної підтримки, наприклад, у вигляді компенсації вартості посадкового матеріалу для виробників. Як наголосила Олена Березовська, президент Громадської спілки «Органічна Україна», слід опиратися на власні можливості при реалізації бізнес-проектів у сфері органіки і розглядати державні кошти як приємний бонус, відразу реінвестовуючи їх.
Більш важливим на сучасному етапі для продуцентів органічної продукції є нарощення і, певною мірою, формування споживчого попиту серед покоління Z, що відповідає як загальносвітовим трендам здорового харчування та сталого виробництва, так і необхідності зберігати та відновлювати ґрунти як найцінніший ресурс.
Щодо фінансового підґрунтя успішної діяльності на органічному ринку, то сучасним інструментом кредитування є так звані «аграрні розписки», що наділені досить високою капіталізацією і мають таку суттєву перевагу, що у вигляді застави за наданими коштами виступає майбутній урожай органічної продукції.

За результатами Форуму планується підготовка пропозицій прикладного характеру для посилення співпраці в напрямку державно-приватного партнерства на ринку органічної продукції Волинської області.

Кафедра підприємництва, торгівлі та біржової діяльності Луцького НТУ