Кібербезпека як ключова складова всієї системи захисту держави

Сьогодні, 21 травня, представники Управління Служби Безпеки України - на кафедрі комп’ютерної інженерії та кібербезпеки ЛНТУ. Відкрила захід завідувач кафедри комп’ютерної інженерії та кібербезпеки професор Наталія Чернящук.

Співробітник Управління Служби Безпеки України Богдан Слюсарчук розповів студентам про кібербезпеку як ключову складову всієї системи захисту держави.

Ми живемо в епоху інформаційного суспільства, коли інформаційні технології та телекомунікаційні системи охоплюють усі сфери життєдіяльності людини, держави. Сьогодні ми все більше й більше використовуємо їх у своїй діяльності. Не є винятком і Управління Служби Безпеки України. Але взявши на службу телекомунікації і глобальні комп’ютерні мережі, слід знати й розуміти, які можливості для зловживання створюють ці технології.

Сьогодні жертвами хакерів можуть стати не лише люди, але й цілі держави. За ефективністю та наслідками застосування кіберзброї, а саме такий термін все частіше використовують вчені, можна прирівняти до зброї масового ураження. Тому кібербезпека – одна з основних проблем, що викликає занепокоєння. І чим швидше людство розвиває інформаційні технології, тим більшою є потреба в захисті інформаційно-телекомунікаційних систем.

Оскільки критичні вразливості в програмному забезпеченні та автоматизованих системах викликають небезпідставні побоювання, то не дивно, що уряди та суспільство в усьому світі шукають кращих заходів і методів для захисту особистих даних Інтернет-ресурсів від кіберзагроз.

На перший погляд може здатися, що кібератаки не можуть завдати великої шкоди та не забирають людських життів. Але це лише на перший погляд.

У деяких випадках ми з вами стаємо причиною того, що ці атаки проходять успішно, зокрема, своєю бездіяльністю, навіть тим, що не виконуємо елементарних вимог з кібернетичної безпеки й не вимагаємо їх дотримання від підлеглих. Все, що треба зробити, – це дотримуватися порад, висвітлених у цьому та попередньому циклі статей, та порадити вашим друзям, колегам і родичам ознайомитися з ними, щоб забезпечити безпеку інформації.

Кафедра КІ та КБ