Перейти до основного вмісту

Любов, життя, почуття, сенси, світогляд: ті теми, які сьогодні підняли учасники читацького клубу одночасно прості та глобальні, глибокі й разом з тим, знаходяться на поверхні нашого буття.

Що ми знаємо про кохання, сім’ю, наші прагнення та погляди, правду чи мрії? Виявляється знаємо багато, головне – поринути у власний внутрішній світ та поставити актуальні запитання. Відповіді на ці ж питання існують давно і віднайти їх допомагають філософи, психологи, письменники у своїх книгах. Історіями та роздумами із прочитаних сторінок вкотре поділилися любителі книги в ЛНТУ.

читацький клубчитацький клубчитацький клубчитацький клуб

Цього разу до клубу доєдналася й найменша учасниця – школярка Аня, яка розповіла про книгу «Думай і дій як кіт». Здавалося б, книга розрахована на маленьких читачів, але і там можемо проглядати теми для дорослих. Автор Стефан Ґарньє пильнував за своїм котом протягом 15 років і щодня відкривав щось новее. Він постійно вчився в домашнього улюбленця, адже кіт: незалежний, гордий, спокійний, розсудливий, спостережливий, витончений, харизматичний… Невже люди не такі ж?! Автор виділив 40 характерних котячих рис, які можуть бути корисними й у нашому повсякденному житті: на роботі, вдома, у колі друзів — кіт навчає вас опановувати стрес, оберігати власну незалежність, потайки впливати на все.

читацький клубчитацький клубчитацький клуб

А от усім відома книга ще зі шкільних років «Маленький принц» абсолютно змінює світогляд після її прочитання в уже дорослому свідомому віці. У ній же йдеться про вічні категорії: добро і милосердя, чистоту і безпосередність, зачарований погляд на світ і любов до ближнього. «Добре бачить лише серце. Найголовнішого не побачити очима», - пише автор Антуан де Сент-Екзюпері.

читацький клубчитацький клубчитацький клуб

Коли ж розглядати ці вічні категорії з філософського боку, учасники читацького клубу неодмінно радять прочитати серію книг Володимира Станчишина «Стіни в моїй голові»  та «Для стосунків потрібні двоє». «10 із 10», - дають оцінку читачі і запевняють, у ній міститься все те, що нам потрібно.

Український автор присвятив сторінки власних книг тривожності, депресії, соціальним фобіям, різним психічним розладам, які більшою чи меншою мірою впливають на звичний спосіб життя людини в соціумі. Вона не вилікує вас від неприємних станів, але допоможе зрозуміти — жити з ними можливо. Усі ми, стверджує автор, є тривожними, і в цьому немає нічого надзвичайного. Головне — зрозуміти, що тривога супроводжує нас усе життя й відіграє свою важливу роль у нашому існуванні. Як ніколи, актуальні для українців послання у сьогодення, що сповнене різних факторів, які змушують нас постійно бути стривоженими, пильними, поза межею внутрішньої гармонії та спокою.

читацький клубчитацький клубчитацький клубчитацький клубчитацький клубчитацький клуб

І водночас, психолог Володимир Станчишин піднімає тему рецептів побудови стосунків. «Хтось одружиться, а хтось будуватиме довготривалі взаємини без офіційної реєстрації шлюбу. У когось будуть діти, а хтось житиме без них. Одні будуть разом з людьми протилежної статі, інші — з людьми своєї статі. У всіх цих ситуаціях буде щось спільне, а щось тільки ваше, особливе», - наголошує автор. Що відбувається, коли закінчується перший етап закоханості? Чому кризи та конфлікти — це нормально? Як змінюється життя, коли в пари з’являється немовля? Як батькам пережити «вибух» підліткового віку дитини? Які етапи проходить сім'я, що виховує дитину з інвалідністю? Чому домашнє насильство — це не приватна справа і про нього треба говорити? Як жити членам сім’ї, де є алкозалежна людина? Як пережити втрату партнера? Автор не пропонує програми дій, готових відповідей чи порад. Натомість, відштовхуючись від годин своєї практики, охоплює ті життєві ситуації, про які найчастіше говорять його клієнти. Про це говорили й у клубі читачів, ділячись враженнями від книг та особистими переживаннями і безперечно наголошуючи, що й студентам ця література стане дуже у нагоді.

читацький клубчитацький клубчитацький клубчитацький клуб

Продовжують приємно дивувати своїми нестандартними поглядами на життя й здобувачі. Сьогодні вони розповідали про глибокий і захоплюючий зміст книжок українських сучасних авторів Макса Кідрука та Дарини Гнатко. Там, де змішана фантастика чи містика, знайдеться місце й реальним історіям з життя, переосмисленням багатьох протирічних думок, цінностей і поглядів та, водночас, прогнозів на майбутнє. Бо ж усе, що відбувається у світі, має свої наслідки, стимулює зміни суспільства та пріоритетів та ще й характеризується циклічністю. Чи в кращу сторону усе змінюється і чи є сенс протистояти цьому, обговорили студенти разом із викладачами. А ще, молодь потішила декламуванням власних віршів, що спонукало читацький клуб влаштувати окрему творчу зустріч, аби продемонструвати таланти та відкрити завісу внутрішнього світу сучасної молоді.

читацький клубчитацький клубчитацький клубчитацький клуб

Фантастика, яка перегукується із реальністю і змушує задуматися про життя, відображена у книгах «Господиня» Стефені Маєр та «Який чудесний світ новий» Олдоса Гекслі.

Стефані Маєр пише про те, як землю окупували прибульці — не з метою знищити людство, а навпаки — позбавити його воєн, хвороб, нещасть. Оселяючись у головах землян, прибульці змінюють світ. От тільки чомусь частина людства, а з нею — і Мелані Страйдер, воліє повернути собі стару добру землю з усіма її тягарями й неприємностями. І коли в голові Мелані оселяється чужопланетна істота на ім'я Ванда, ще не відомо, хто переможе в боротьбі двох душ…

читацький клубчитацький клубчитацький клуб

А от Олдос Гакслі у своєму шедеврі представив похмуру сатиричну візію утопічного майбутнього, в якому людей генетично продукують, фармацевтично анестезують і ретельно контролюють для пасивного служіння панівному ладу і «всезагальному благу». Книга, яка захоплювала і жахала не одне покоління читачів, залишається й дотепер на диво актуальною своїми застереженнями і пророцтвами, що збуваються і стають життєвими реаліями сучасного світу. Утопічне майбутнє — це світ, у якому люди перебувають під пильним контролем. Суспільство поділене на касти, кожна з яких відіграє свою роль. Усі повинні насолоджуватися установленим ладом і служити «загальному благу», а насправді — панівному режиму. Кожен, хто не хоче жити в «злагодженому» суспільстві — дикун і, відповідно, ворог.

читацький клубчитацький клуб

Захопившись усіма питаннями буття, життєвого устрою, відповідності однієї людини до цілого суспільства, та шукаючи сенси… члени читацького клубу одноголосно радять до огляду серію книг Гудінга та Леннокса «Людина та її світогляд». На сторінках трьох томів йдеться про питання, навіщо кожному з нас світогляд. Автори кажуть про те, що таке світогляд і до яких голосів слід прислухатися, що слід робити, аби добре розуміти значення науки та її досягнень у формуванні світогляду, чи можливо досягти знання остаточної істини про реальність, а також аналізують етичні норми і практики, починаючи від найелементарніших принципів та закінчуючи напрочуд складними теоретичними моделями. Тут знаходимо відповіді на свої потреби, потреби наших співгромадян і найближчого оточення. До слова, ці книги у є бібліотеці ЛНТУ, яка гостинно запрошує викладачів та студентів нашого університету.

читацький клубчитацький клубчитацький клуб

Оскільки чергове засідання книжкового клубу відбулося напередодні новорічних свят, не обійшлося й без смаколиків та символічних передбачень. Під аромати помаранчевих мандаринів, теплого чаю із пиріжками, читачі шукали приховані послання від Марка Аврелія, рандомно обираючи сторінку та черговість речень у його опублікованих роздумах та ділилися заздалегідь підготовленими побажаннями – цитатами з улюблених книг.

читацький клубчитацький клубчитацький клубчитацький клубчитацький клубчитацький клубчитацький клубчитацький клуб