Перейти до основного вмісту

В ЛНТУ продовжується традиція засідання читацького клубу, де студенти та викладачі, любителі книги, збираються за єдиним круглим столом, аби обговорити прочитану літературу та знайти, крізь друковані сторінки, сенси життя.

Тут однодумці діляться своїми враженнями від прочитаних книг; проводять паралелі між історіями, надрукованими на сторінках та історіями прожитими нами; знаходять особисте натхнення та шукають власну мотивацію. 

Вперше після зимових канікул любителі книги зібралися для того, аби обговорити нову прочитану літературу і стосувалося обговорення книг, які були екранізовані. Нині ж, під час зустрічі у лютому, читачі згуртувалися за круглим столом, аби розповісти про свої враження від книг… з іменем у назві. Інтригуюче завдання, оскільки усім цікаво було почути, які ж книги описують долю людини, її містичну історію чи навіть біографічну нитку.

читацький клубчитацький клубчитацький клубчитацький клубчитацький клуб

Отож, розпочали із книги Ольги Саліпи «Оля». До слова, книга видана харківським видавництвом «Фоліо», яке випустило у світ не одну книгу про відомих постатей української історії та культури із цікавим жанровим поєднанням художньої, біографічної й дослідницької літератури. «Оля» - книга про Ольгу Кобилянську. «З дитинства Ольга розуміє, що вона «не така». Її сила лякає і притягує, її почуття і пристрасть горять вогнем. Але вона сама — згоряє чи гартується? Ось він, ідеал: розумний, інтелігентний Маковей. Негідник чи рятівник? Злочинець чи жертва? Чи витримає кохання сильної жінки? Бо ж власні «скелети в шафі» не дають про себе забути. На шляху їхнього спільного щастя багато тіней з минулого. Кобилянська. Про неї знають все, але її не знає ніхто. Щоденники, листи, твори... Найбільша містифікація української літератури, створена нею самою. Роман «Оля», володар Гран-прі «Коронації слова-2020», не про письменницю, а про жінку. Пристрасну, вперту, але з власними комплексами та помилками, живу...», - йдеться анотації до книги.

Ще більш цікаво про неї відгукуються у книжковому клубі ЛНТУ, адже історія Ольги Кобилянської на сторінках книжки захоплює, змушує задуматися про низку цікавих тем як української літератури, тогочасної історії та культури, так і про цілком нове, не підручникове, сприйняття постаті Кобилянської.

читацький клубчитацький клубчитацький клубчитацький клуб

Важко знайти людину, яка би не знала Василя Шкляра або хоча б одну його книгу. Історичні романи цього автора не просто захоплюють, а змінюють сприйняття української історії, уявлення про неї. Книгу «Маруся» цього разу обговорювали в читацькому клубі.

Анотація до книги говорить так: «Вона народилася для щастя. Але постала до боротьби за волю! Коли Червона армія почала палити села, коли три її брати загинули у боях з радянськими військами, тендітна Маруся взяла до рук зброю і стала отаманом козацького загону. Вона була надзвичайно вродлива і надзвичайно небезпечна, вона не жаліла ворогів і рятувала своїх людей, ризикуючи власним життям. Вона вміла любити і ненавидіти. Та чи зуміє коханий Мирон врятувати її від помсти більшовиків? Чи буде їхнє кохання сильнішим за смерть?»

Цікаво, що над цим романом автор працював п’ять років. Як і в «Чорному вороні», тут за кожною подією стоїть історичний факт. Бойовий шлях отаманші Марусі тісно переплітається з героїчно-трагічною долею Української Галицької армії, яка наприкінці літа 1919 року визволила Київ від московсько-більшовицьких окупантів, проте волею злого фатуму опинилася на межі цілковитої загибелі. Говорити більше немає сенсу, книга є у вільному доступі, тож її варто прочитати, а ще краще, обрати цілу колекцію історичних романів Василя Шкляра, аби відчути нашу історію глибиною власної душі.

читацький клубчитацький клубчитацький клубчитацький клубчитацький клуб

Ще один історичний контекст знаходимо у книзі Дарини Гнатко «Радислава. Історія одного кохання». Книга оповідає про Київську Русь XIII століття. «Ружею цвіла Радислава на весіллі, бо кохала боярина Мстислава пристрасно. А він посміхався й підраховував зиски від шлюбу — багата, вродлива, ще й рідня князя Данила Галицького... Недовгим було сімейне щастя молодої. Розтоптав її мрії жіночі Мстислав. До родового маєтку, куди входила вона господинею, привіз він коханку. Здавалося б, немає для дружини нічого більш принизливого. Але чоловік змушує її до гріха — наказує звабити ординця Ариундея. Розчавлена й зневірена Радислава йде на ложе до ворога...», - так йдеться про книгу в анотації. Позитивні відгуки дають й любителі читацької справи в ЛНТУ і однозначно рекомендують видання до прочитання.

читацький клубчитацький клубчитацький клубчитацький клуб

Захопливу й навіть повчальну історію розповідає книга «Кіра й таємниця бублика», автор – Бодо Шефер.

«Життя Кіри цілком змінилося після того, як вона врятувала пса – чудового лабрадора Мані. Пес умів розмовляти та навчив дівчинку правильно заощаджувати і розпоряджатися грошима. Ось-ось має здійснитися мрія Кіри – і вона полетить до Каліфорнії. Але на шляху до мети несподівано виникають перешкоди, які не так легко подолати – адже для цього потрібно знати сім правил життя…

Бодо Шефер – фінансовий консультант номер один у Європі, письменник і бізнесмен, автор бестселера «Шлях до фінансової незалежності» та унікальної книжки для дітей «Пес на ім’я Мані, або Абетка грошей», у якій він навчає, як правильно розпоряджатися грошима, щоб здобути фінансову незалежність. Нова книга Бодо Шефера «Кіра й таємниця бублика» відкриває дітям правила життя, які допоможуть їм досягати мети і стати гідними громадянами», - так описує книгу анотація до неї, водночас, студенти ЛНТУ радять її до прочитання і молоді й своїм наставникам, аби почерпнути для себе цікаві речі й поглянути на уже відоме під іншим кутом зору.

читацький клуб

 

читацький клубчитацький клубчитацький клуб

На цьому обговорення учасників читацького клубу не завершилося. Кількість книг, відгуками про які діляться студенти, викладачі та працівники ЛНТУ, щоразу зростає. Збільшується й жанрове та тематичне охоплення. Тож цікаво, які книги далі рекомендуватимуть наші читачі і які інтригуючі теми підніматимуть на своїх зустрічах.

Читацький клуб запрошує охочих знати більше про літературу і таким чином, дізнаватися більше про власне життя. Наступна зустріч відбудеться уже в березні, тож долучайтеся до круглого столу  останнього четверга місяця о 15:00 в читальному залі бібліотеки ЛНТУ.

читацький клубчитацький клубчитацький клубчитацький клуб

 

читацький клуб