Коридори ЛНТУ, аудиторії, територія навколо корпусів сьогодні просто майоріла різнобарв’ям українського строю. Колектив, студенти та гості університету вбралися у найдорожчий одяг, який лишень може бути в українців – вишиванки. Це дороге серцю полотно, що просякнуте вишитими стібками матері, сестри, мужністю чоловіка та сина, споконвічною свободою духу цілого народу.

Ми – українці, а тому пишаємося культурними та історичними надбаннями свого роду і у День української вишиванки, зберігаємо традицію одягнути вишиту сорочку і продемонструвати свою єдність.

ВишиванкаВишиванкаВишиванкаВишиванкаВишиванкаВишиванкаВишиванка

Єдність політехівської родини у цей день ми зобразили у вигляді флеш-мобу «З любов’ю до ЗСУ». Викладачі, працівники та студенти вишикувалися на території університету, склавши великі літери ЗСУ, огорнуті лінією серця.

ВишиванкаВишиванкаВишиванкаВишиванкаВишиванкаВишиванкаВишиванкаВишиванкаВишиванкаВишиванкаВишиванкаВишиванкаВишиванка

У цей час зустрічали й почесних гостей свята – військовослужбовців із 100 бригади ТрО. «У перерві між Бахмутом»: таку назву носила наша зустріч із захисниками, завдяки яким ми сьогодні маємо змогу жити, вчитися, працювати і вільно дихати на власній землі. Сьогодні ми слізно і щиро дякували нашим оборонцям за їхній безцінний подвиг.

«Я рада вітати наших захисників в стінах ЛНТУ. Сьогодні Україна платить дуже високу ціну, щоби цю вишиванку носити, одягати і нею пишатися. Я пишаюся Україною, як і кожен з нас, як і кожен свідомий українець, ми пишаємося нашими захисниками. Дуже сподіваюся, що День вишиванки під час війни ми відзначаємо востаннє, я дуже надіюся на перемогу і ми віримо у перемогу, молимося за перемогу та молимося за наших захисників», - звернулася із вітальним словом ректор ЛНТУ Ірина Вахович.

ВишиванкаВишиванкаВишиванка

Найкращими гостями в ЛНТУ сьогодні були: старший солдат, командир відділення Петро Бабій; солдат-стрілець Валерій Гнатюк; молодший сержант, старший стрілець Тарас Федін та командир взводу, старший лейтенант, випускник факультету бізнесу та права і кафедри військової підготовки ЛНТУ Владислав Козачок.

Ірина Вахович вручила захисникам символічні подарунки – ляльки-мотанки, що створювалися в ЛНТУ з молитвою і найщирішими думками про наших воїнів. Студентська рада передала зібрані кошти, на потреби військових. Натомість військовослужбовці розповіли про свій досвід боротьби із ворогом у самому пеклі передової. Говорили про війну, про Україну, про мрії та спільну мету – перемогу і щасливе майбутнє наших дітей.

ВишиванкаВишиванкаВишиванкаВишиванкаВишиванкаВишиванка

Своєю чергою, Владислав Козачок розповів про побратимів, із якими об’єдналися у протистоянні ворогу і з якими стали пліч-о-пліч на захист великої родини – України.

«В першу чергу, ми стоїмо заради нас усіх, бо ми – сім’я. Я переконаний, що Україна - це наша велика сім’я і я хотів би, щоб наші діти жили в мирній Україні, не знали, що таке війна, не чули повітряної тривоги… Ми стоїмо заради майбутнього і будемо далі стояти, бо всім разом нам вдасться перемогти», - наголошує воїн.

ВишиванкаВишиванкаВишиванка

Військовослужбовець розповів історію своєї війни і як вона раптово увійшла в його життя, про участь у бойових діях, про отримані поранення нашими захисниками і процес лікування та реабілітації. Він подякував колективу кафедри військової підготовки за надані знання і вміння, що допомагають боротися із ворогом і закликав молодь не забувати про війну, берегти мову, навчатися та цінувати кожен, здавалося б, буденний момент, адже усі ці миті і є нашим життям.

Завдячуючи нашим захисникам, в ЛНТУ підготували патріотичну імпрезу «Зіткані перемогою». Її влаштували силами і талантами відділу молодіжної політики і соціокультурної роботи, фольклорного колективу «Намисто» та Студентської ради. Учасники концерту виступили із українськими піснями, часто доводячи залу до сліз і вкотре дякували військовим за можливість сьогодні бути разом!

Єднаємося, бережемо Україну та наближаємо ПЕРЕМОГУ!