Перейти до основного вмісту

13 березня відбувся Кіберхакатон-2023, який об’єднав спеціалістів з кібербезпеки.

Привітали учасників завідувач кафедри комп’ютерної інженерії та кібербезпеки професор Наталія Чернящук та гарант ОП «Кібербезпека» Сергій Костючко.

«Сьогодні як ніколи актуальна координація зусиль усієї кіберспільноти, ІТ-бізнесу та фахівців з протидії кіберзагрозам, для того, щоб кібероборона України та її інформаційний суверенітет були міцними. Кіберскладова цієї війни є не менш важливою, ніж військова, це фундаментально важливий фронт. Тому пріоритет сьогодні – об’єднати зусилля держави, бізнесу, кіберволонтерів та міжнародної спільноти, щоб ефективно відбити російську агресію і на полі бою, і у кіберпросторі. Потрібні інноваційні рішення, які будуть релевантними для військових нині, та піднімуть на найвищий рівень кібероборону держави в майбутньому»,  – додає Наталія Чернящук.

кіберхакатонкіберхакатонкіберхакатон

«Створення ІТ-стартапів в інтересах військової сфери, їхня інтеграція з бізнесом та потребами громадян є одним із пріоритетів та сприятиме побудові власного цифрового суверенітету України з точкою опори на оборону та безпеку. Україна має значний інтелектуальний потенціал і я сподіваюся, що такі заходи, як кіберхакатон, допоможуть максимального використати його для досягнення нашої Перемоги», – продовжує Сергій Костючко.

кіберхакатонкіберхакатонкіберхакатон

Нині Україну підтримує весь демократичний світ. І цю підтримку слід розглядати скоріше як можливість подальшого розвитку сфери кібербезпеки у країні, аніж як просто руку допомоги. Проведення кіберхакатону дозволяє віднаходити інноваційні рішення, які необхідні нашим захисникам, та сприяє поглибленню співпраці з міжнародними партнерами.

У кіберхакатоні брали  участь 3 команди: «Анонімус на міні малках»; «Tobitornottobit»; «Незламні нулі», які змагалися у форматі CTF, за ходом проходження кіберхакатону слідкували ментори.

Хакатон у форматі CTF – це інноваційний захід, який надає можливість командам змагатися в галузі кібербезпеки та показати свої знання та навички у різних аспектах цифрової безпеки, включаючи вразливості програмного забезпечення та захист мережі від кібератак.

кіберхакатонкіберхакатонкіберхакатонкіберхакатон

CTF – це скорочення від «Capture (кепчю) theFlag» (захоплення прапорця).

Учасники отримують доступ до системи або середовища, яке їм необхідно зламати, а потім вони мають шукати приховані повідомлення та вирішувати різні криптографічні завдання, щоб знайти «прапорці», які розміщені на правильно виконаних завданнях. У кінці змагань команда з найбільшою кількістю «прапорців» стає переможцем.

Перемогу здобула команда «Анонімус на мінімалках»! Вітаємо переможців.

кіберхакатонкіберхакатонкіберхакатонкіберхакатон

Кіберхакатон 2023 організований Волинською обласною військовою адміністрацією за підтримки Міністерства цифрової трансформації України, Луцьким національним технічним університетом, кафедрою комп’ютерної інженерії та кібербезпеки, програмою EGAP, що впроваджується  МБО «Фонд Східна Європа» за підтримки Швейцарії, що надається через Швейцарську агенцію розвитку та співробітництва (SDC) та у співпраці з проєктним офісом DigitalVolyn.

Проф. Наталія Чернящук завідувач кафедри КІ та КБ