Перейти до основного вмісту

В рамках діяльності СКТБ Art-fashion studio було організовано захід в стилі Eco-fashion: «Sustainable-fashion, Green-fashion, Fast-fashion – тренд, мода чи реальність». Керівником СКТБ Тетяною Головенко підготовлено доповідь щодо екологічної ситуації нашої планети та представлено яку частку основних загроз в загальній катастрофічній ситуації несе галузь виробництва - легка промисловість. До організаційних питань заходу долучилися староста СКТБ Катерина Рильник (ЛП-21) та заступниця старости групи ЛП-21 Юлія Колосовська.

Під час доповіді учасникам СКТБ, а саме студентам спеціальності 182 (ЛП-11, ЛП-21, ЛП-31) відтворено відеоматеріали, щодо першочергових факторів, які спричиняють екологічну катастрофу ‑ вирубка лісів, експлуатація морів і ґрунтів, забруднення повітря і води та зневажливе відношення до накопичуваних природних ресурсів в нашому світі.

Тематику атмосферного вечора продовжено з переглядом документального фільму «Дім. Історія подорожі».

Після перегляду документального фільму, еко-відеороликів та доповіді учасниками, а саме – студентами, керівником та залученими майстрами практичної професійної підготовки – Наталія Панасюк, Юлія Федосеєва, Олена Пахолюк, Ірина Демчук (Луцький центр професійно-технічної освіти) було обговорено сучасні еко-напрямки в легкій промисловості, основними з них є Sustainable-fashion, Green-fashion, Digital-fashion, а напрям Fast-fashion змінюється на Slow-fashion. Перш за все, що ми можемо зробити від цієї точки відліку –це відповідально ставитися до одягу, відмовлятися від речей напряму Fast-fashion, натомість обирати якісні вироби, які будуть базовими, підкреслюючи свою індивідуальність різностильовими аксесуарами. Це напряму скорочує кількість споживання одягу та підвищує якість наших речей в цілому.

Таким напрямам слідують і провідні українські законодавці моди та дизайнери, які нині працюють у форматі «Не слідуйте за модою, а відчувайте її».

 

Так, перейнявшись світовою екологічною ситуацією в цілому та оцінивши частку забруднення від легкої промисловості учасниками запропоновано подальші напрями діяльності СКТБ Art-fashion studio та створити колекції у форматі апсайклінгу та рициклінгу. До слова, під керівництвом майстрів ППП Наталії Панасюк, Юлії Федосеєвої, Олени Пахолюк, Ірини Демчук було пошито жіночі худі для всіх студентів з індивідуальним моделюванням та конструюванням. В підтримку еко-напряму діяльності Art-FS Катериною Рильник запропоновано із обрізків тканини, що залишилися після пошиття худі, створити конкурсну модель жіночого худі. Це дасть можливість майбутнім фахівцям наочно побачити можливість раціонального використання відходів пошиття виробів та формувати професійну звичку відподального ставлення до сировинних ресурсів в цілому.   

Як відбувався захід? Перегляньте відео та фото ? Рука с указательным пальцем вниз эмодзи — Значение, Скопировать

  

 

 #лнту #луцькТий_національний_технічний_університет #lntu #lutsk_national_technical_university #твій_полюс_росту

Факультет митної справи, матеріалів та технологій https://www.lntu.edu.ua/uk/struktura/fakulteti/fakultet-mitnoyi-spravi-materialiv-ta-tehnologiy

Кафедра технологій легкої промисловості https://lntu.edu.ua/uk/struktura/cafedries/kafedra-tekhnolohiy-lehkoyi-promyslovosti; https://www.facebook.com/profile.php?id=100085956767311