20 березня 2024 року в Національному авіаційному університеті відбувся Конкурс технологічних інновацій Humanitarian demining — Technology Innovation Challenge. Дана подія призначена для ознайомлення та підтримки науково-інженерних проектів щодо розмінування, першою чергою, замінованих територій України.

Конкурс

Команда з трьох представників ЛНТУ (Сичук Віктор Анатолійович – викладач кафедри прикладної механіки та мехатроніки, Лопух Владислав Володимирович – студент групи ІПЗ-42 кафедра інженерії програмного забезпечення, Іванчук Іван Юрійович – студент групи ІМ (МОРВС)-32 кафедри прикладної механіки та мехатроніки) не могли пропустити таку подію, оскільки саме за цією тематикою і ведеться наукова робота даної команди.

КонкурсКонкурс

Варто додати, що на даному конкурсі були присутні представники ОБСЄ, ООН, HALO Trust та інших професійних груп, які безпосередньо працюють в сфері гуманітарного розмінування у всьому світі. Виступи представників були цікавими та пізнавальними, оскільки вони озвучили існуючі на даний час проблеми та виклики, які треба вирішити, щоб якомога продуктивніше та безпечніше працювати в сфері розмінування.

В конкурсі взяли участь 20 команд, кожна з яких представила свої ідеї та напрацювання в складній та надзвичайно актуальній для нашої країни сфері гуманітарного розмінування. Гідно представила свою розробку (звуковий 3Д сканер для пошуку наземних та підземних мін) і наша команда, велика кількість запитань до нас, на які ми успішно відповідали, свідчила про зацікавленість в даному проекті.

КонкурсКонкурсКонкурс

Надзвичайно приємно було уже після виступу продовжувати обговорювати проект з представниками ОБСЄ, ООН, HALO Trust, які пропонували ідеї, поради для розвитку проекту та навіть співпраці.

Дякуємо організаторам #Національний авіаційний університет та #UNDP за можливість виступити на конкурсі з представленням свого проекту. З нетерпінням очікуємо на результати конкурсу, усе у нас вийде!

Доцент, Віктор Сичук