Перейти до основного вмісту

Команда ЛНТУ спроектувала конкурсну роботу до всеукраїнського відкритого архітектурного бліц-конкурсу на кращу концепцію облаштування сектору військових поховань на міському кладовищі в с.Гаразджа.

Автори проєкту: Павло Мазилюк, Данило Яловенко, Домбік Софія.

проект

Дослідивши перепади рельєфу було виявлено, що він відтворює форму золотого перетину, який був використаний під час проєктування. Сектор військових поховань був поділений на три функціональні зони: перша зона – це зона, яка передбачає архітектурну композицію, що служить монументом загиблим воїнам; друга зона – це площа для проведення урочистих подій; третя зона – це місце поховань.

Було вирішено не створювати класичний монумент, а замість нього створити архітектурну композицію високих стін, що плачуть, з меморіальними дошками, які є символічним образом, що виражає сум, біль та відчуття втрати. Передбачене місце вшанування загиблих воїнів на першій функціональній зоні.

проектпроектпроект

На високих стінах були розміщені пам’ятні дошки з граніту, а також сквери скорботи та пам’ятні таблиці на експлуатованих дахах. Завдяки концепції з використанням золотого перетину, було визначене місце розташування для щогли, на якій розміщується державний прапор (в початковій точці спіралі). Для проведення урочистих заходів відведена основна площа (друга зона).

Особливістю площі є промені-доріжки, виконані з бруківки, які використовуються для візуального виділення зон та маршрутів до щогли, що допомагає покращити орієнтацію на площі. Для заходів із покладання квітів виділене місце під меморіальними дошками у вигляді загнутої конструкції з кортенівської сталі. Під конструкцією передбачене місце для запалювання та встановлення лампадок.

проектпроект

Алею військових поховань було вирішено з’єднати з проєктованим сектором пішохідною доріжкою з бруківки, шириною 2,5 метри. Під’їзд до проєктованого сектору військових поховань відбуватиметься дорогою з бруківки, шириною 4,5 метри. В’їзд на площу обмежений напівсферами, у місцях заїзду передбачені боларди. Була запропонована форма надгробного пам’ятника у вигляді обеліска з чорного, полірованого граніту та визначене оформлення гравіювання та основні елементи пам’ятника.